• 94/07/19 - 13:49
  • 7
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان لرستان

اولین نشست کمیته علمی آلودگی هوا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد

اولین نشست کمیته علمی آلودگی هوا با حضور اساتید دانشگاه، کارشناسان بهداشت محیط و معاون سازمان محیط زیست استان روز شنبه 18 مهرماه 94 به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید. در این نشست دکتر

اولین نشست کمیته علمی آلودگی هوا با حضور اساتید دانشگاه، کارشناسان بهداشت محیط و معاون سازمان محیط زیست استان روز شنبه 18 مهرماه 94 به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

در این نشست دکتر ناظر معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به دعوت از اساتید دانشگاه علوم پزشکی به این نشست بیان داشت: دعوت اساتید دانشگاه علوم پزشکی به نشست کمیته علمی آلودگی هوا و استفاده از تصمیمات و نظرات علمی و تخصصی آنها، داشتن یک پایه علمی است تا پیامدهای ناشی از آلودگی هوا و تاثیر آن بر سلامت افراد بررسی شود.

در ادامه دکتر شمس از اساتید حاضر در این نشست گفت: اگر بستر های لازم فراهم شود می توانیم گام های بزرگی را در راستای ارتقاء سطح سلامت مردم برداریم. وی آلودگی آب، خاک ، هوا و ورود ریزگردها را تنها بخشی از مشکلاتی دانست که سلامت مردم را تهدید می کند که با آموزش افراد و فعالیتهای بین بخشی می توان از عوارض آن کاست.

در ادامه دکتر علی امیری و دکتر عباس آزادی دیگر اساتید حاضر در نشست با اشاره به برخی مشکلات که فرا منطقه است بیان داشتند: مشکلات حادتنفسی و نفوذ ریزگردها به قسمت های پایینی ریه ها می تواند مشکلات عدیده ای را در بحث آلودگی ها ایجاد نمایند که با فرهنگ سازی و آموزش مردم می توان تا حدودی نقش بسزایی در سلامت جامعه ایفاد کرد و افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد کمربند سبز و ساماندهی مصرف سموم کشاورزی نیز در این جهت از اهمیت فراوانی برخوردارند.

در پایان این نشست خانم برنا معاون محیط زیست استان نیز گزارشی از آلاینده های  زیست محیطی و منابع ثابت و متحرک برای کنترل آلاینده ها را ارائه داد و اعلام کرد که سامانه 1540 بصورت آنلاین در خدمت مردم شریف استان است تا جوابگوی خواسته ها و تماس های تلفنی در زمینه محیط زیست باشد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,لرستان
  • کد خبر : 133567
کلمات کلیدی