• 94/07/28 - 13:07
  • 15
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان لرستان

برپایی تجمع بزرگ محرمی هیات های دانشجویی دانشگاههای لرستان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان

در پنجمین روز از ایام سوگواری سید وسالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع)و یاران باوفایش تجمع بزرگ دانشگاهیان و هیات های دانشجویی لرستان با حضور دکتر کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ،دکتر نادر طرهانی نژاد معاون دانشجویی فرهنگی ،آیت الله نیاری از اساتید حوزه و دانشگاه ،حجت الاسلام

 در پنجمین روز از ایام سوگواری سید وسالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع)و یاران باوفایش تجمع بزرگ دانشگاهیان و هیات های دانشجویی لرستان با حضور دکتر کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ،دکتر نادر طرهانی نژاد معاون دانشجویی فرهنگی  ،آیت الله نیاری از اساتید حوزه و دانشگاه ،حجت الاسلام والمسلمین مرادیان مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ،و جمع کثیری از مدیران دانشگاهی  و هیات های دانشجویی دانشگاه های استان امروز سه شنبه 28 مهر ماه 94 در مسجد الزهراء مجتمع دانشگاهی پردیس کمالوند برگزار شد .

در این مراسم پر شور حسینی ،آیت الله نیاری با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع)و یارانش اظهار داشت : قدم اول در مسیر انبیاء و اولیاءالهی باید دور از غفلت برداشته شود همچنانکه در شب عاشورا برخی ها در صف یزیدیان بودند و از خواب غفلت بیدار شدند و به امام حسین (ع) و یارانش پیوستند .

وی در ادامه گفت :ما باید ابتدا از مسیر غفلت ها خارج شده تا آنگاه بتوانیم در مسیرالهی قرار بگیریم و به تعبیر قرآن مجید، بزرگترین علت انحطاط انسان غفلت است چرا که او را از حیوانات هم پست تر میکند .

آیت الله نیازی خاطر نشان کرد :در اثر هدایت اهل بیت می توانیم حقیقت ها را دریابیم و دنیا برای دینداران هیچ ارزشی ندارد و در این راستا آنها همواره به فکر حفظ دین خود هستند تا صدمه ای به دینشان  وارد نشودو باید مانند امام حسین (ع) همواره عمل کرد که از خود  برای دین خدا گذشت.

وی افزود : جبهه حق و باطل در طول تاریخ ادامه داشته است وامام حسین (ع) سمبل جبهه حق می باشند و در واقع خونخواه امام حسین (ع) خداست که با دست های با کفایت امام زمان (عج) این خونخواهی انجام خواهد شد .

وی در پایان با تشریح زیارت عاشورا اذعان کرد :زیارت عاشورا به ما پیام میدهد که ندای حق و حقیقت پایدار است و دست جبهه ی کفر وباطل  رو خواهد شد .

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,لرستان
  • کد خبر : 134151
کلمات کلیدی