• 94/06/17 - 12:36
  • 13
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان لرستان

جشن روز بهورز با تجلیل از 31 بهورز نمونه استان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد .

بمناسبت گرامیداشت روز بهورز آئین جشنی با حضور دکتر کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ، دکتر محمدرضا ناظر معاون بهداشتی ، دکتر جواد عموزاده رئیس مرکز بهداشت خرم آباد ،مدیران بهداشتی شهرستانها و جمع کثیری

بمناسبت گرامیداشت روز بهورز آئین جشنی با حضور دکتر کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ، دکتر محمدرضا ناظر معاون بهداشتی ،  دکتر جواد عموزاده رئیس مرکز بهداشت خرم آباد ،مدیران بهداشتی شهرستانها و جمع کثیری از بهورزان برگزار و از 31 بهورز نمونه تجلیل شد.

دکتر ساکی  در این آیین که صبح امروز سه شنبه هفدهم شهریور ماه در تالار ابن سینای شهید رحیمی خرم آباد برگزار شد با تبریک روز بهورز  اظهار داشت :در عرصه بهداشت  زمانی بیماریهای واگیر غوغا  می کردند و هنگامی که خدمات بهداشتی درمانی به روستاها رسید جمهوری اسلامی ایران در سطح بسیار بالایی به موفقیت های عظیمی دست پیدا کرد  که امروز در نتیجه آن همه توفیقات ایران اسلامی در بالاترین سطح موفق به کنترل بیماری هائی همچون کزاز ،دیفتری ، فلج اطفال ، سل شده است .

وی افزود : بیماریهای غیر واگیر  امروز در برابر بیماریهای واگیر قد علم کرده اند و بهورزان ما باید با به روز کردن اطلاعات خود به دانش و آگاهی های لازم وزنه را به سمت هرچه کنترل کردن این بیماری ها تغییر دهند .

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اذعان کرد :بیماریهای قلبی عروقی ، مواد مخدر ،دخانیات و رفتارهای پرخاشگرانه امروز زندگی بشر را تهدید می کنند و امروز عوامل اجتماعی موثر بر سلامت انسان از جایگاه خاص خود برخوردار شده است که استرس ها خودنیز پایه بسیاری از بیماریها شناخته شده است که بحث ماهواره ها و اخلال در نظام خانوادگی نیز از این قاعده مستثنی نیست .

وی در ادامه خاطر نشان کرد :بهورزها باید مسائل اجتماعی روز رابشناسند و با پویایی و استمرار از لحاظ علمی جایگاه خود را ارتقاء دهند و نقش آفرینی بهورزان در عرصه سلامت باید از گذشته بارزتر و توان علمی انها نیز همواره باید افزایش یابد .

وی در ادمه گفت : بهورزان سربازان خط مقدم نظام بهداشتی جامعه هستند و باید با تکنولوزی روز دنیا برای مبارزه با بیماریها و حل مشکلات بهداشتی در روستاها و حاشینه شهرها حضور مستمر و موثر داشته باشند و با کنترل صحیح  وبا  تمامی امکانات ورود پیدا کنند.

در ادامه دکتر ناظر معاون بهداشتی دانشگاه نیز با تبریک فرارسیدن روز بهورز اظهار داشت :هیچ خدمتی بالاتر از خدمت در مناطق محروم و کم برخوردار استان لرستان نیست و طبق آیه شریفه در قرآن مجید که خداوند می فرماید: کسانیکه با خدا عهد بسته اند  از صدق ایمانشان، خداوند به آنها پاداش نیکو می دهد و بهورزان مصداق روشنی از این افراد هستند.

وی افزود : خداوند ناظر بر اعمال انسانهاست و ما وظیفه داریم تا بهترین ها را طبق آمار صحیح بشناسیم تا با تشویق و ترغیب آنها روحیه نشاط و شادابی را در وجودشان نهادینه کنیم که این امر با توجه به وسیع بودن معاونت بهداشتی نسبت به سایر معاونت ها، مستلزم دقت عمل بیشتر از طرف مدیران بهداشتی است .

دکتر ناظر  در ادامه با تشریح حوزه معاونت بهداشتی افزود: معاونت بهداشتی حوزه وسیعی است و بهورزان باید نماینده فعال داشته باشند تا مشکلات این قشر را بطور مستمر گزارش کنند و بهورزان نیز  باید همواره وضعیت بهبود و سلامت جامعه را رصد کرده و گزارش نماید.

در پایان از بهورزان نمونه با اهداء لوح، تقدیر  بعمل آمد .

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,لرستان
  • کد خبر : 131771
کلمات کلیدی