• 94/05/10 - 09:04
  • 10
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
گام مهم دیگری در جهت توسعه آموزش سلامت در لرستان

موافقت وزیر بهداشت با راه اندازی رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور با راه اندازی رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی ناپیوسته موافقت شد. دکتر کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن تقدیر از بذل عنایت و مساعدت وزیر بهداشت، در

در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور با راه اندازی رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی ناپیوسته موافقت شد.

دکتر کورش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن تقدیر از بذل عنایت و مساعدت وزیر بهداشت، در مصاحبه با خبرنگار وبدا در این خصوص گفت: بی شک توسعه همه جانبه دانشگاه منوط به توسعه بخش آموزش است و با توسعه آموزش است که امکان تامین نیروهای تخصصی بومی ممکن و مسیر گردیده و خدمات سلامت بشکلی پایدار و هدفمند ارتقاء خواهند یافت.

دکتر ساکی ایجاد رشته های آموزشی در مقاطع مختلف و تربیت نیروهای تخصصی مورد نیاز را از اهداف استراتژیک دانشگاه برشمرده و افزود: تمام تلاش خود را بکارخواهیم بست که آموزش پزشکی در رشته های مختلف را در استان بسط و گسترش دهیم و ایجاد رشته های تخصصی دستیاری و تحصیلات تکمیلی یکی از اهداف مهم و مورد توجه در دانشگاه علوم پزشکی لرستان است که به لطف خداوند منان و با توجه به امعان نظر ویژه ی مقام عالی وزارت و معاونین ایشان تا کنون دستیاری تخصصی در رشته های داخلی، اطفال و هوشبری به فرجام رسیده و ایجاد دستیار تخصصی در سایر رشته ها نیز با جدیت در دستور کار است.

گفتنی است به استناد رأی صادره در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور با راه اندازی رشته علوم آزمایشگاهی مقطع کارشناسی ناپیوسته با ظرفیت پذیرش 15 دانشجو موافقت بعمل آمد و از این پس فارغ التحصیلان کاردانی علوم آزمایشگاهی می توانند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در استان ادامه دهند.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,لرستان
  • کد خبر : 129611
کلمات کلیدی