• 94/06/22 - 12:30
  • 5
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان لرستان

گاستروآنتریت 30 نفر از اهالی روستای ده سفید سفلی را مبتلا و 13 نفر از آنها را راهی بیمارستان کرد

گاستروآنتریت اهالی روستای ده سفید سفلی از توابع بخش مرکزی خرم آباد را مبتلا و 13 نفر از آنها را راهی بیمارستانها و مراکز درمانی خرم آباد کرد. دکتر جواد عموزاده سرپرست مرکز بهداشت خرم آباد در این خصوص به خبرنگار وبدا گفت: اواسط هفته گذشته توسط

گاستروآنتریت اهالی روستای ده سفید سفلی از توابع بخش مرکزی خرم آباد را مبتلا و 13 نفر از آنها را راهی بیمارستانها و مراکز درمانی خرم آباد کرد.

دکتر جواد عموزاده سرپرست مرکز بهداشت خرم آباد در این خصوص به خبرنگار وبدا گفت: اواسط هفته گذشته توسط پزشک مرکز بهداشت دو مورد ابتلا به گاستروآنتریت در این روستا گزارش شد که بلافاصله کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماریها به محل اعزام و بررسی های همه جانبه خود را بر روی آب آشامیدنی روستا و سایر جوانب امر آغاز کردند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد گفت: در آزمایشات اولیه از آب شرب روستا کلی فرم مدفوعی منفی گزارش گردید و در حال حاضر اکیپ های بهداشتی در حال بررسی علت بروز اسهال و استفراغ در ساکنین این روستا هستند.

شایان ذکر اینکه روستای ده سفید سفلی در شمال شرقی خرم آباد واقع شده است و 14 کیلومتر تا مرکز استان فاصله دارد و آب آشامیدنی آن تحت پوشش آبفای است و آب مورد نیاز اهالی از چشمه ای بهسازی نشده با پمپ به منبع منتقل و از آنجا نیز بصورت لوله کشی در سطح روستا توزیع می گردد و در آزمایش بعمل آمده از آب شرب این روستا در هنگام بروز گاستروآنتریت، متأسفانه کلر موجود در آب صفر گزارش شده است.

براساس اطلاعات واصله از دهیار و دیگر اهالی روستا طی هفته گذشته قریب به 30 نفر از ساکنین این روستا به گاستروآنتریت و اسهال غیر خونی مبتلا شده اند که عمدتا" بصورت سرپایی درمانی شده اند و در حال حاضر نیز تعدادی از آنها عمدتا" افرادی مسن با بیماریهای زمینه ای همچون دیابت، فشارخون بالا، نارسائی کلیوی و کانسر هستند در مراکز درمانی شهر خرم آباد بستری بوده و تحت معالجات لازم قرار دارند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,لرستان
  • کد خبر : 131991
کلمات کلیدی