• 98/03/12 - 10:45
  • 81
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مشارکت یک هزار پرستار در طرج بسیج ملی کنترل فشار خون در مناطق زیر پوشش دانشگاه

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مشارکت بیش از یک هزار پرستار در طرح غربالگری فشار خون بالا در مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مشارکت بیش از یک هزار پرستار در  طرح غربالگری فشار خون بالا در مناطق زیر پوشش دانشگاه خبر داد.

حسن عزتی، در گفتگو با وب دا، با بیان اینکه تمام بیمارستان های دولتی، خصوصی، خیریه، ارتش، سپاه، تامین اجتماعی در این طرح شرکت می کنند، ابراز کرد: هزار پرستار طی سی روز در تمام مراکز درمانی در دو شیفت صبح وعصر آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۵ نفر از گروه پرستاری سال آخر دانشگاه و تعداد زیادی ماما نیز دانشگاه را در اجرای  بسیج ملی غربالگری فشار خون یاری می رسانند، عنوان کرد: در حوزه درمان نیز تعداد زیادی از آزمایشگاه ها در این طرح شرکت کردند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه درکلینیک های پرستاری آموزش سلامت همه بیمارستان ها، برای تمام مراجعان غربالگری فشار خون انجام می دهند، اظهار کرد: اگر پرستاران با بیمار فشار خون بالا مواجه شوند از طریق اپلیکیشن اطلاعات بیمار را وارد سامانه می کنند و معاونت بهداشتی با این بیماران تماس می گیرد تا تحت درمان قرار گیرند.

عزتی با اشاره به اینکه طرح  بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، در افراد بالای ۳۰ سال،  با ابتکار و پیشنهاد مقام وزارت و همکاری همه معاونت ها در وزارت متبوع خصوصا  معاونت های پرستاری ، بهداشتی، درمان و آموزشی در حال اجراست، تصریح کرد: نقش گروه پرستاری در این زمینه بسیار درخشان است زیرا برای غربالگری این بیماری نیاز به همت این قشر وجود دارد.

مدیر پرستاری دانشگاه بیان کرد : ابتلا به فشار خون بالا، یکی از عوامل مهم و موثر در مرگ و میر بالغین در کشورمی باشد،  از آنجا که بسیاری از افراد جامعه ازابتلا به این  بیماری بیخبرند،  این طرح می تواند به آگاهی و پیشگیری از عوارض خطرناک این بیماری در اقشار مختلف  جامعه کمک نماید .

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه ها,مشهد
  • کد خبر : 191169