• 98/11/03 - 11:50
  • 412
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس:

طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در مجلس مظلوم واقع شدنماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح "خانه یک پایگاه سلامت" نسبت به طرح تحول نظام سلامت به ویژه حوزه بهداشت و پیشگیری، در مجلس مظلوم واقع شد اما تبلیغات حوزه درمان این طرح، کل کشور را فراگرفت.

به گزارش وبدا، دکتر سید جواد ساداتی نژاد در مراسم بررسی روند اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" که با حضور وزیر بهداشت در مرکز جامع خدمات سلامت زنده یاد مهرپرور کاشان برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه از زمان ورود دکتر نمکی به وزارت بهداشت، در مجلس دغدغه و حتی یک سوال در حوزه سلامت از وزیر بهداشت در صحن علنی نداشتیم.

وی افزود: مطالعات اخیر در کاشان نشان داد که تعداد طلاق افزایش چشمگیری داشته و بر اساس یک مطالعه، مشخص شد که مشکل اصلی در این حوزه، آموزش است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کاشان با کمک خیرین، بنیاد حامیان خانواده کاشان ایجاد شد تا بتوانیم طلاق را در کاشان، کاهش داده و هویت خانواده ها را حفظ کنیم و در یک سال گذشته با کمک خیرین، آموزش مهارت های خانواده و مشاوره به صورت رایگان انجام می شود و خوشبختانه بر اساس آمارهای دادگستری، موارد طلاق کاهش یافته است.

دکتر ساداتی نژاد یادآور شد: در حال حاضر که با استفاده از ظرفیت ارزشمند سفیران سلامت یا سلامتیاران، طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" در کاشان در حال اجرا است، تقاضا داریم که بنیاد عام المنفعه بتواند در یکی از مراکز بهداشتی و درمانی کاشان با سفیران سلامت مرتبط شده و آموزش های لازم را به آنها ارائه دهند تا در صورتی که در درون خانواده ها، فردی به مشکل خورد و در وضعیت طلاق قرار داشت، این سفیران بتوانند به آنها کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: از صدور مجوز راه اندازی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کاشان که در دوران گذشته، وعده های زیادی به ما داده شده بود اما در این دوره این کار انجام شد، تشکر می کنیم و امیدواریم که با حمایت وزیر بهداشت این دانشکده بتواند در مهرماه سال آینده، دانشجوی داروسازی را پذیرش کند./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,هر خانه یک پایگاه سلامت,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 199054
کلمات کلیدی