• 96/11/17 - 11:55
  • 1
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
همزمان با 40 سالگی انقلاب اسلامی؛

حمایت سازمان بیمه سلامت ایران از 40 میلیون بیمه شده در کشور


مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه حمایت از محرومین و مستضعفین یکی از مهمترین دغدغه‌های انقلاب بوده است،گفت: پوشش 11 میلیون نفر از افراد فاقد بیمه در کشور یکی از کارنامه‌های درخشان این سازمان پس از اجرای طرح تحول سلامت محسوب می‌شود.

به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر به اقدامات مهم این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان یکی از بزرگترین سازمان‌های بیمه‌گر کشور از زمان فعالیت خود تاکنون بیش از 40 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است. یکی از اهداف و اولویت اصلی تشکیل این سازمان حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه است که خوشبختانه به این هدف دست یافته است به طوری که پوشش 11 میلیون نفر از افراد فاقد بیمه در کشور یکی از کارنامه‌های درخشان این سازمان پس از اجرای طرح تحول سلامت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: 34 میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران یعنی 80 درصد جمعیت مشمول بیمه رایگان هستند.

موهبتی با بیان اینکه هم اکنون یک هزارو 100 دفاتر پیشخوان و نمایندگی برای امور بیمه‌گری فعال است، افزود: در مجموع حدود 45 هزار موسسه تشخیصی و درمانی طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت هستند.

وی به 5 صندوق بیمه‌ای این سازمان اشاره کرد و افزود: بیمه کارکنان دولت با 5 میلیون و 600 هزار بیمه شده یکی از صندوق‌های این سازمان است. همچنین صندوق روستائیان و عشایر بیش از 22 میلیون بیمه شده، صندوق سایر اقشار و بیمه ایرانیان، 1 میلیون و پانصد هزار نفر و صندوق بیمه همگانی رایگان، 11 میلیون بیمه شده دارد.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران همچنین در خصوص پوشش هزینه‌ای بیماران خاص که حجم قابل توجهی از هزینه این گروه توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود نیز تصریح کرد: این سازمان تاکنون 5 بیماری خاص اعم از تالاسمی، دیالیز، هموفیلی، پیوند کلیه و ام اس را تحت پوشش قرار داده است به طوری که در کل 64 هزار بیمار خاص تحت پوشش این سازمان هستند.

موهبتی به پرداخت مطالبات مراکز درمانی نیز اشاره کرد و گفت: طی سال‌های اخیر سازمان در پرداخت مطالبات مراکز درمانی با مشکلاتی روبرو شد ولی با این حال تمام تلاش خود را انجام داد تا بدهی مراکز درمانی را به موقع پرداخت کند. اختصاص 2000 میلیارد تومان به این سازمان به منظور پرداخت بخشی از بدهی‌ها به داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها خبر خوبی بود که طی هفته اخیر شاهد آن بودیم. با این منابع اختصاص داده شده بدهی دانشگاه‌ها به خرداد و یا اواخر اردیبهشت و بدهی داروخانه‌ها تا شهریور 96 پرداخت شده است که عدد قابل توجهی بوده و در سال‌های اخیر کمتر چنین اتفاقاتی را شاهد بوده‌ایم.

موهبتی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: دولت و مجلس بارها ثابت کرده‌اند که به حوزه سلامت و بیمه توجه خاصی داشته و سعی در برطرف کرن این مشکلات دارند. امیدواریم در بودجه سال 97، مجلس با اختصاص 7 هزار و 500 میلیارد تومان از طریق اوراق به این سازمان باعث شود تا بخش قابل توجهی از بدهی 9 هزار میلیارد تومانی این سازمان به مراکز درمانی مرتفع شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه این سازمان مدیریت هزینه را در اولویت خود قرار داده است، تصریح کرد: تاکنون اقداماتی به منظور رفع همپوشانی با سازمان تامین‌اجتماعی در جهت مدیریت هزینه صورت گرفته است همچنین اجرای سیستم نظام ارجاع از دیگر موضوعاتی است که در این سازمان به طور جد به عنوان بازوی اجرایی وزارت بهداشت در استقرار نظام ارجاع مورد توجه قرار خواهد گرفت چرا که با این اقدام در بخش قابل توجهی از هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

وی همچنین از حرکت به سمت الکترونیکی شدن خدمات به منظور کاهش سوء استفاده‌ها و راه‌اندازی سامانه 1666 به منظور اطلاع رسانی دقیق و ارایه خدمات غیر حضوری به بیمه‌شدگان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

موهبتی بر تحقق دولت الکترونیک تاکید کرد و گفت: شاه بیت ارتقا سلامت اداری کشور، تحقق دولت الکترونیک است که با هدف تسریع در امور و حذف بروکراسی، افزایش رضایتمندی مردم و امکان نظارت‌های سیستمی را فراهم می‌کند.
 
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در پایان تاکید کرد: سازمان بیمه سلامت همواره از محرومین و اقشار ضعیف جامعه حمایت می‌کند و امید داریم با اقداماتمان کاری انجام دهیم که مردم خدمات بهتر و مطلوب تری راشاهد باشند و از طرفی مراکز طرف قرارداد نیز با پرداخت به موقع مطالباتشان از ما راضی باشند که امیدواریم این امر با حمایت مجدد دولت و مجلس محقق شود.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 172659
کلمات کلیدی