• 97/06/06 - 15:40
  • 10
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت:

سازمانی که فرصت را بشناسد، سازمان متعالی است/ کارشناسان، تصمیمات مدیران را می سازند

 
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه وظایف، ماموریت ها و مسئولیت های وزارت بهداشت بسیار سنگین، مهم و حساس است، گفت: کارشناسان، تصمیمات مدیران را می سازند و نقش کارشناسان در دولت بسیار مهم است.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید علی صدرالسادات در مراسم گرامیداشت روز کارمند که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه هفته دولت، فرصتی برای ارج نهادن از زحمات دولت مردان و کارمندان است، گفت: فرصت خدمت به مردم فرصت مغتنمی است و باید از این فرصت استفاده کرد تا بتوانیم منشاء خیر و برکت برای مردم باشیم.
 
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه سازمانی که فرصت ها را بشناسد و مغتنم شمارد، سازمانی متعالی است، افزود: این سازمان می تواند خدمات با کیفیت بهتری ارائه دهد و نباید اجازه داد تا فرصت ها تبدیل به تهدید شوند.
 
دکتر صدرالسادات با تاکید بر اینکه باید روحیه مثبت و امیدوار به آینده داشته باشیم، تصریح کرد: باید بدانیم که برای هر مشکلی راهکاری وجود دارد و با ارئه راهکار مناسب و اجرای آن می توان مشکلات را برطرف کرد.
 
وی با اشاره به اینکه وظایف، ماموریت و مسئولیت های وزارت بهداشت بسیار سنگین، مهم و حساس است، گفت: در این شرایط طبیعی است که در برخی موارد در مسیر کار و ارائه خدمات مشکلاتی ایجاد شود و احساس کنیم به بن بست رسیده ایم، اما سازمان، مدیر و کارمند باید با نشاط و با برخورداری از روحیه کارمندی برای مشکلات راهکار ارائه داده و آنها را اجرا کنند تا مشکلی احساس نشود. 
 
معاون توسعه مدیرت و منابع وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه نا امیدی بستری برای فرصت سوزی است، تصریح کرد: اگر سازمانی بتواند از فرصت های ایجاد شده نهایت استفاده را داشته باشد، این بدان معناست که آن سازمان، سازمانی سرزنده و پویا است و کارمندی که امیدوار باشد یعنی دلبستگی به سازمان دارد. 
 
دکتر صدرالسادات با بیان اینکه اشتغال در وزارت بهداشت فرصتی برای ارائه خدمت با کیفیت به مردم است، گفت: اگر احساس دلبستگی به محیط کار کمرنگ شود، فرصت ها به تهدید تبدیل می شود.
 
وی تاکید کرد: آشنایی هر چه بیشتر با برنامه های وزارت بهداشت می تواند ما را به هدف مورد نظر که ارائه خدمات با کیفیت و ارتقای این خدمات به مردم است، برساند.
 
معاون توسعه مدیرت و منابع وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه کارشناسان هر سازمان می توانند زندگی یک بنگاه را تغییر دهند، افزود: اگر کارشناسان حوزه سلامت به وظایف خود به خوبی عمل کنند، می توانند تاثیر بسیاری بر حوزه کسب و کار در سلامت داشته باشند.
 
دکتر صدرالسادات بر ضرورت مشارکت در سازمان ها تاکید کرد و گفت: باید افراد شاغل در سازمان ها انگیزه کار داشته باشند و باید مشارکت میان افراد شاغل در سازمان تقویت شود تا بتوان بهتر از فرصت ها، استفاده کرد.
 
وی همچنین بر وجود همدلی و رفاقت میان کارمندان، روسا و مدیران تاکید کرد و اظهار داشت: باید بتوانیم تعارض ها را کم کرده و کار کردن گروهی را تقویت و تجربه کنیم. 
 
معاون توسعه مدیرت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه سازمان امیدوار می تواند ابتکار و خلاقیت داشته باشد و به نامه ها و نوشته ها جان دهد، گفت: منفی گرایی و گله مندی مستمر یک داروی بسیار تلخ است که در بسیاری از سازمان ها استفاده می شود بنابراین باید این روحیه و طرز فکر را کنار گذاشت.
 
دکتر صدرالسادات با تاکید بر اینکه کارشناسان، تصمیمات مدیران را می سازند، گفت: نقش کارشناسان شاغل، در دولت بسیار مهم است.
 
وی ابراز امیدواری کرد تا وزارت بهداشت نسبت به گذشته پویاتر شده و درشرایط کنونی با روحیه مثبت به برطرف کردن مشکلات و تداوم طرح تحول سلامت بپردازد. 
 
گفتنی است، در این مراسم از بازنشستگان سال ۹۶ وزارت بهداشت، تقدیر و قدردانی شد./203
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 180458
کلمات کلیدی