• 98/06/07 - 10:19
  • 74
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت در هفته دولت عنوان كرد:

پوشش بيمه اي ٩٣ درصدي مردم

معاون کل وزارت بهداشت گفت: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبي صورت گرفت، درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ٩٣ درصد رسیده است.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در هفته دولت، درخصوص اولویت های وزارت بهداشت در دوره کنونی، بيان كرد: تقدم پیشگیری و بهداشت بر درمان و نیز تقدم درمان سرپایی بر بستری، جزو اولویت های ما در اين دوره است.

وی ادامه داد: در اين راستا اقدام به راه اندازي بسیج و پویش هاي ملي كرده و نخستین پويش را برمبناي شناسايي و کنترل فشار خون افراد ٣٠ سال به بالا برنامه ريزي كرديم. در بسيج ملي كنترل فشارخون،  ٣٠ میلیون و ٧٠٠ هزار نفر مورد بررسی قرار گرفته و افرادي که از فشار خون خود اطلاعی نداشتند، شناسايي شدند.

دکتر حریرچی ایجاد ایستگاه سلامت و تربیت سفیران سلامت در منزل را گام بعدی وزارتخانه برشمرد و افزود: در سال هاي اخير، مهم ترین دستاورد وزارت بهداشت، فراهم آوري خدمات بهداشتی و درمانی مطابق وسع و توان مالی مردم و نیز بر حسب محل سکونت آنها است و در این راستا، مراکز بهداشت روستایی تکمیل شده و 6 هزار پزشک در مناطق روستایی مشغول به خدمت شدند.

وی ادامه داد: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبي صورت گرفت، درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ٩٣ درصد رسیده است، اما همچنان ٧ درصد مردم بیمه نیستند.

بنابر گزارش راديو گفت و گو، دکتر حریرچی بيان كرد: اجباری شدن بیمه تمام آحاد مردم با انجام آزمون وسع تثبیت شد و به زودی ابلاغ می شود؛ اين موضوع به آن معنا است که هر ايراني كه بیمه نیست، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

دکترحریرچی ادامه داد: علیرغم تحریم های خارجی کمبود داروی کشور زیر يك درصد است، اما نارضایتی مردم در حوزه داروهای خارجی كه توليد داخل نيز دارد، است، چراكه اين داروها تجویز شده و مورد درخواست مردم است و بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی و مصوبات مجلس، داروهایی که مشابه داخلی دارند، اجازه واردات نداشته و مردم این مساله را به عنوان کمبود تلقی می كنند.

معاون کل وزارت بهداشت تاكيد كرد: نياز است كه مردم به توانمندی دانشمندان و داروسازان ایرانی اعتماد کنند.

 دکترحریرچی در بخش دیگري از این مصاحبه تصریح کرد: قاچاق دارو را کتمان نمی کنیم؛ اما خوشبختانه این آمار را به حداقل ممکن رسانده و درصدد هستيم كه كاهش دهيم و مردم می توانند با خاطري آسوده به داروهای موجود در داروخانه ها اعتماد کنند، ضمن اینکه نمی توان گفت به طور قطعي بيان كرد كه هیچ خلافی در داروخانه ها رخ نمي دهد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,مناسبت های ویژه1 - هفته دولت,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194566
کلمات کلیدی