• 98/02/25 - 10:30
  • 38
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
متخصص داخلی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

به ازای کاهش یک سانتیمتر چربی دور شکم، فشارخون یک درجه کاهش خواهد یافت

 
 
چربی دور شکمی خطرناک ترین نوع چربی برای افراد دارای فشار خون و دیابت است و به هر میزان که چربی دور شکم کمتر باشد، فشار خون نیز  کاهش خواهد یافت که لازمه آن فعالیت فیزیکی و رژیم غذایی مناسب است.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمدرضا میرادی، متخصص داخلی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جمع کارشناسان حوزه سلامت درخصوص فشار خون با اشاره به اینکه سردرد، اختلال بینایی، تهوع و استفراغ از علائم بیماری فشار خون هستند، خاطرنشان کرد: افراد دارای فشار خون بالا در اولین اقدام باید برای  کاهش فشار خون خود از دستورات پزشک پیروی و از مصرف خودسرانه دارو جدا پرهیز کنند.
 
 وی افزود: قطع خودسرانه داروها موجب ایجاد فشار خون های بدخیم و غالبا در برخی افراد منجر به سکته های  مغزی می شود.
 
دکتر میرادی با اشاره به اینکه مردم نباید این بیماری خاموش را دست کم بگیرند، بیان کرد: وقتی فشار خون بالا تشخیص داده شد اولین گام، مراجعه به متخصصین جهت کاهش فاکتورهای خطر است.
 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: استفاده از داروهای گیاهی برای بیماران فشار خون خوب است ولی نمی تواند جایگزین داروهای تجویزی پزشکان متخصص باشد.
 
گفتنی است، بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در استان سیستان و بلوچستان آغاز خواهد شد و در این طرح تمامی افراد بالای 30 سال از نظر فشار خون مورد معاینه قرار خواهند گرفت.302/119
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 190402
کلمات کلیدی