• 98/02/24 - 12:22
  • 36
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در دفتر معاونت درمان برگزار شد؛

جلسه کارگروه اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت در بسیج ملی کنترل فشار خون

 
 
جلسه هماهنگی کارگروه اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت در بسیج ملی کنترل فشار خون در دفتر این معاونت برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، این جلسه با حضور دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری، دکتر مهدی شادنوش رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها، نماینده درمان در برنامه فشار خون، نماینده سازمان غذا و دارو و نمایندگان اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت برگزار شد.
 
دکتر جان بابایی در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم پیشگیری از  فشار خون بالا و کنترل آن اظهار گفت: معاونت درمان در راستای همکاری با معاونت بهداشت، آمادگی اجرای طرح غربالگری فشار خون در مراکز درمانی را دارد. 
 
معاون درمان وزارت بهداشت افزود: 1002بیمارستان و  184 کلینیک در کشور وجود دارند که با همکاری معاونت پرستاری و با حضور صد هزار پرستار در مراکز درمانی جهت غربالگری بیماری فشار خون اقدام می کنند.
 
دکتر جان بابایی بیان کرد: همچنین می توان از حضور داروسازان در داروخانه های سطح کشور بهره برد، لذا در  جلسه مقرر شد داروخانه های داوطلب اجرای طرح، توسط سازمان غذا و دارو شناسایی شده تا امکان بهره مندی از این ظرفیت فراهم شود.
 
همچنین در این جلسه مقرر شد، واحد تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت لیستی از دستگاه های استاندارد فشار خون تولید داخل را با ذکر دقت اندازه گیری تهیه کند تا مراکز بتوانند بر مبنای آن، دستگاه مورد نیاز خود در سطوح مختلف درمانی را تهیه کنند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 190348
کلمات کلیدی