• 98/04/10 - 14:08
  • 12
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین آمار بسیج ملی کنترل فشار خون را اعلام کرد/بررسی و ثبت فشار خون بیش از ۲۶ میلیون نفر در سراسر کشور

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: در مرحله اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون، تاکنون ۲۶ میلیون فشارخون، ثبت شده است.

به گزارش وبدا، دکتر کیانوش جهانپور درخصوص آخرین آمار بسیج ملی کنترل فشار خون، اظهار کرد: بر اساس آمارها، در سال ۹۶ در کشور ۹۷ هزار نفر بر اثر بیماری های مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌ اند و ضرورت داشت که توجه همگانی به کنترل این بیماری معطوف شود.

وی با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشار خون در دو فاز اطلاع رسانی و عملیاتی، اجرا می ‌شود، افزود: فاز اجرایی این بسیج ملی از 15 خردادماه، در مراکز درمانی، ایستگاه‌ های سلامت و نقاط تعیین شده در سطح کشور عملیاتی شده است و تاکنون، ۲۶ میلیون فشارخون در سراسر کشور مورد سنجش قرار گرفته و ثبت شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از بیماری های غیرواگیر به عنوان عمده ‌ترین دلیل مرگ مردم ایران یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین عوامل بیماری‌ های غیرواگیر، فشار خون و عدم کنترل آن است. بنابراین در بسیج ملی کنترل فشار خون به دنبال شناسایی حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون هستیم و این بیماران پس از تشخیص، به سطوح بعدی ارجاع داده می ‌شوند.

گفتنی است، بسیج ملی کنترل فشارخون، از تاریخ 27 اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی فشارخون، با شعار "فشارخون؛ بدانیم و اقدام کنیم.."، در سراسر کشور، آغاز شده و اکنون در مرحله اجرایی قرار دارد./207

  • گروه خبری : آخرین اخبار,فشار خون بالا,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 192439
کلمات کلیدی