• 98/02/04 - 15:31
  • 30
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مشاور عالی وزیر بهداشت:

عملکرد اصلی در هفته سلامت در دنیا، بر مبنای مراقبت است

مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبشهت هر سال برگزار می شود و این هفته فرصت بسیار خوبی است که با مردم صحبت کنیم و شعار جهانی امسال این است که به همه مردم و بر مبنای سطح بندی، خدمات ارائه دهیم.

دکتر محمد اسماعیل اکبری در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: مراقبت های اولیه بهداشتی به این معنی است که نظام ارائه خدمات خودش را آماده کند و مانند یک گردان عملیاتی، وارد میدان خدمت شود. در ساختارهای نظامی نیز می بینیم که سرباز و فرمانده وجود دارند و هر کسی وظیفه خودش را انجام می دهد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت سطح بندی خدمات، خاطرنشان کرد: اولین فردی که در نظام سلامت نقش ایفا می کند، خود مردم هستند و در هفته سلامت، وزارت بهداشت سعی در توانمندسازی مردم دارد که پاسخگوی نیازهای آنها باشد و به عبارت دیگر با خودمراقبتی، مردم یاد می گیرند که چگونه از خودشان مراقبت کنند و علم آنها باید به حدی افزایش یابد که مطالبه گر شوند و با خودشان بگویند چرا به سرطان یا فشارخون مبتلا شدم؟ و چه اقداماتی می توانستم انجام دهم که دچار بیماری نشوم؟

مشاور عالی وزیر بهداشت تاکید کرد: نیروهای انسانی حوزه سلامت نقش بسیار مهم و محوری دارند. برای مثال در مناطق روستایی، بهورزان، در مناطق شهری، پرستاران و برای مادران باردار یا زنان در سنین باروری، ماماها و در ابعاد دیگر نیز پزشکان خانواده، متخصصین و فوق تخصص ها پاسخگوی درمان بیماران هستند اما عملکرد اصلی در هفته سلامت در دنیا، بر مبنای مراقبت است که بیشترین عامل مراقبت از سلامت نیز مردم و گروه های ارائه دهنده خدمات هستند./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,هفته سلامت 98,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189404
کلمات کلیدی