• 93/06/22 - 09:28
  • 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مطلب مندرج در سايت تابناك

آيا كلاس‌هاي آموزشي پيش از ازدواج كارآمد است؟

 

پيرو درج مطلب با عنوان: «آيا كلاس‌هاي آموزشي پيش از ازدواج كارآمد است؟» مورخ 22/5/93 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

متن پاسخ

طبق پاسخ معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي؛  گزارش : " آيا كلاس‌هاي آموزشي پيش از ازدواج كارآمد است؟" مربوط به مركز آموزش هنگام ازدواج فاضل واقع در بلوار كشاورز مي‌باشد و طي سه سال گذشته (از زمان استاندارد شدن آموزش‌ها در كلاس‌هاي آموزش هنگام ازدواج)، هيچگونه درخواستي مبني بر تهيه گزارش خبري از سوي خبرگزاري‌ها از مديريت مركز بهداشتي درماني فاضل نشده و مديريت مركز از اين گزارش كاملاً بي‌اطلاع هستند.

شايان ذكر است نمايش فيلم و نحوه آموزش در كلاس‌هاي مشاوره هنگام ازدواج مركز فاضل كاملاً براساس دستورالعمل‌هاي ابلاغي مي‌باشد. بدين ترتيب كه نمايش فيلم به صورت همزمان و مجزا در كلاس آقايان و خانم‌ها آغاز شده و آموزش نيز براساس عناوين آموزشي استاندارد انجام مي‌شود. لازم به ذكر است اين كلاس‌ها تا اوايل سال 1390 به صورت مشترك برگزار مي‌شدند كه پس از آن با تعيين مربي مرد براي مراكز و تهيه فضاي آموزشي و تجهيزات لازم، كلاس‌ها به صورت مجزا براي زوجين برگزار مي‌گردد.

لازم به ذكر است ضمن تاكيد بر قديمي بودن گزارش و به روز نبودن مطلب، به استحضار مي‌رساند زمان آموزش در كلاس‌ها به مدت 90 دقيقه يا بيشتر مي‌باشد و زمان اشاره شده در اين گزارش (30 دقيقه)، در حال حاضر صحت ندارد. در پايان گفتني است از زمان ابلاغ سياست‌هاي جديد جمعيتي كشور و تاكيد بر لزوم فرزندآوري، به هيچ عنوان آموزش روش‌هاي پيشگيري از بارداري (مگر در صورت پرسش شركت‌كنندگان) در كلاس‌ها انجام نمي‌شود.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 113370
کلمات کلیدی