• 99/07/07 - 06:45
  • 791
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در روزنامه همشهری:

ارائه خدمات واکسیناسیون آنفلوانزا از پنجم و ششم مهرماه آغاز شده است

مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است که با تعیین اولویت و زمانبندی اقدام می شود.

به گزارش وبدا، مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی روزنامه همشهری با عنوان «واکسن آنفلوآنزا کجاست؟» در تاریخ ششم مهرماه 99 اعلام کرد:

در روز شنبه ۵ مهرماه حدود نیمی از مقدار تعیین شده (تخصیص 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا) به معاونت بهداشت تحویل داده شد که بلافاصله با هماهنگی قبلی توزیع در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور آغاز گردید. روند تحویل واکسن به سردخانه مرکزی واکسن در روز ۶ و ۷ مهر نیز ادامه خواهد داشت و به همین شکل توزیع به استان ها و شهرستان ها استمرار خواهد داشت.

نظر به بعد مسافت و تعدد مراکز و واحدهای عملیاتی، توزیع واکسن در سطح کشور طبعا زمانبر است که با تلاش شبانه روزی کارکنان شبکه های بهداشتی کشور در حال انجام است و ارائه خدمات واکسیناسیون در تعدادی از مراکز از روز شنبه و یکشنبه 5 و ۶ مهرماه آغاز شده و با توجه به روند توزیع قطعا از ۷ مهرماه در تمام واحدهای عملیاتی واکسیناسیون برای گروه های اولویت دار اعلامی انجام خواهد شد.

اولویت دریافت واکسن برای کارکنان مراکز بیمارستانی و همچنین زنان باردار و مبتلایان به بیماری های خاص است که با تعیین اولویت و زمانبندی اقدام می شود. نکته مهم رعایت دستورالعمل های پیشگیرانه و فاصله گذاری اجتماعی جهت پیشگیری کرونا ویروس جدید در حین دریافت واکسن آنفلوانزا است که در صورت عدم رعایت حتی می تواند سبب گسترش خطر انتشار کرونا شود. لذا انتظار می رود افرادیکه جزو گروه های در معرض خطر بیماری آنفلوانزا هستند به صورت تلفنی با مراکز بهداشتی هماهنگی قبلی انجام دهند و ضمن اخذ نوبت مراجعه نمایند تا در زمان مراجعه از خدمات سریعتر، اتلاف وقت کمتر و همچنين بدون تجمع و ازدحام بهره مند شوند.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 215330
کلمات کلیدی