• 1400/03/26 - 13:29
  • 349
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری تسنیم:

اعزام تیم تحقیق و حقیقت‌یاب به بانه

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی کردستان به صورت مشاوره تلفنی با پزشک معالج در ارتباط بودند و خدمات لازم را انجام دادند.

به گزارش وبدا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت براساس گزارش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری تسنیم با عنوان «روایتی تلخ از مرگ مبهم زن باردار بانه‌ای/ چرا مسئولان دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان سکوت کرده‌اند؟» در تاریخ 19 خردادماه 1400  اعلام کرد:

 

مادر باردار به بیمارستان بانه مراجعه می‌کند با تشخیص دیسترس تنفسی (زجر تنفسی) جهت سزارین اورژانسی به اتاق عمل فرستاده می‌شود که به دلیل خونریزی رحم دچار آتونی و مجبور به هیسترکتومی (رحم را خارج کنند) و به بخش ICU می‌فرستند مجدداً بعد از چند ساعت بیمار دچار خونریزی شده و به اتاق عمل منتقل و اقدامات درمانی انجام می‌شود.

همزمان دانشگاه علوم پزشکی در جریان تمام اقدامات انجام شده برای بیمار بوده و گروه زنان دانشگاه به صورت مشاوره تلفنی با پزشک معالج در ارتباط بودند و خدمات لازم را انجام دادند که در نهایت تصمیم بر این شد که به سنندج اعزام شود.

براساس گزارش منتشر شده توسط این رسانه مبنی بر اینکه آمبولانس ونتیلاتور پرتابل همراه نداشته، دلیل این کار را ناشی از دستور پزشک معالج خوانده که با آمبوبگ تنفس انجام شود و ونتیلاتور پرتابل لازم نیست.

بیمار تا بخشی از مسیر با آمبولانس و سپس از دیواندره به بیمارستان بعثت سنندج اعزام هوایی می‌شود. در حال حاضر تیم تحقیق و حقیقت‌یاب به بانه اعزام شده و کمیته مرگ و میر با حضور متخصصان در دانشگاه برگزار شد.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 229152
کلمات کلیدی