• 92/11/06 - 14:12
  • 27
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مطلب مندرج در خبرگزاري فارس

بازي با جان زناني كه در آرزوي مادر شدن هستند

پيرو درج مطلب با عنوان:« بازي با جان زناني كه در آرزوي مادر شدن هستند» مورخ 15/10/92 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

 

متن پاسخ

معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ضمن تأكيد بر هوشياري مردم هنگام مراجعه به تمامي مراكز پزشكي و پيراپزشكي، نسبت به رؤيت پروانه فعاليت شاغلان در آن مركز كه توسط سازمان نظام پزشكي صادر مي‌شود و داراي عكس صاحب پروانه و تاريخ اعتبار مي‌باشد، اعلام كرد:

            يكي از مشكلاتي كه در حال حاضر در جامعه با آن مواجه هستيم دخالت افراد غيرمجاز و يا غيرمتخصص در امور پزشكي و پيراپزشكي است؛ هيچ فرد غيرپزشكي از نظر قانوني حق دخالت در حوزه درمان را ندارد كه اين امر خلاف مقررات بوده و تخلف محسوب مي‌شود. لذا با استناد به قوانين و مقررات متعدد موجود در اين رابطه انجام چنين اعمالي فاقد وجاهت قانوني بوده و انجام آنها صرفاً در صلاحيت حرفه‌اي پزشكان متخصص مربوطه تعيين شده است.

شايان ذكر است افرادي كه اقدام به دخالت در امور درماني كنند ضمن جمع‌آوري دستگاه‌ها و ارجاع به دادگاه، محكوم به پرداخت جرايم نقدي و در برخي موارد تعطيلي محل خواهند شد.

لازم به ذكر است به منظور حفظ و ارتقاي سطح سلامتي ضمن آموزش‌هاي لازم و خودداري از مراجعه به مراكز غيرمجاز جهت انجام اين گونه اعمال بايد موارد تخلف مشاهده شده اعلام شود تا براساس قانون، از فعاليت غيرمجاز اين افراد كه مخل سلامت اجتماعي است، جلوگيري به عمل آيد.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 102267
کلمات کلیدی