• 98/05/15 - 10:51
  • 73
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری خانه ملت:

بیمارستان هایی که به بیماران مبتلا به هپاتیت و اچ آی وی خدمات ارائه می دهند

مرکز مدیریت پیوند و درمان بیمارهای وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: بیمارستان های منتخب اعلام شده علی رغم مطالبات پرداخت نشده برخی از دستگاه های اجرایی از جمله سازمان بهزیستی، اداره امور زندان ها و قوه قضائیه همچنان به وظایف خود در خصوص این بیماران می پردازند.

 

به گزارش وبدا، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیمارهای وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری خانه ملت با عنوان « خروج وزارت بهداشت از چرخه همکاری دستگاه ها برای غربالگری معتادان متجاهر» در تاریخ 9 تیرماه 98 اعلام کرد:

بیماران مبتلا به هپاتیت و اچ آی وی مصادیق بند 3 ماده 4 فرآیند اجرایی دستورالعمل مراکز ماده 16 نبوده و در فرایند غربالگری نباید از پذیرش این بیماران صرفا به دلیل ابتلا به هپاتیت و اچ آی وی خودداری گردد. ارائه خدمات ارزیابی و درمانی بیماران مبتلا به اچ آی وی صرفا در مراکز مشاوره رفتاری انجام می شود و در صورت نیاز به هرگونه پذیرش و بستری بیمارستانی اقدامات لازم در خصوص ارجاع این بیماران اعم از متجاهر و غیر متجاهر از جانب مراکز مربوطه انجام می شود.

دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران خدمات لازم به بیماران مذکور را در بیمارستان های سجاد شهریار، رسول اکرم، ضیائیان، بهارلو، امام حسین(ع) و لقمان حکیم، اعلام شده به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه می نمایند.

بیمارستان های منتخب اعلام شده علی رغم مطالبات پرداخت نشده (بیش از 100 میلیارد ریال) برخی از دستگاه های اجرایی از جمله سازمان بهزیستی، اداره امور زندان ها و قوه قضائیه همچنان به وظایف خود در خصوص این بیماران می پردازند.

 

در زمینه هزینه درمانی بالای معتادین متجاهر ارجاعی که فاقد پوشش بیمه هستند، بعضا امکان احراز هویت وجود نداشته و  این معضل مراکز درمانی را با مشکل ترخیص و بستری های طولانی مدت این بیماران مواجه می کند.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 193983
کلمات کلیدی