• 1400/03/22 - 10:55
  • 332
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایلنا:

تفویض مجوز واردات به صورت فوریتی جهت تامین دارو

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: فرآورده سیکلوفسفامید تزریقی با توجه به لغو نمایندگی واردات تنها شرکت وارد کننده در سال 99 دچار اختلال در تامین شد که در این خصوص اداره کل دارو با تفویض مجوز واردات به صورت فوریتی جهت تامین دارو از منابع جایگزین اقدام نمود.

به گزارش وبدا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری ایلنا با عنوان «دولت برای ترخیص داروهای سرطان سینه همکاری لازم را نمی‌کند/ تفاوت قیمت میلیونی داروها از داروخانه تا بازار / ۱۷ میلیون تومان قیمت یک آمپول بیماران سرطانی» در تاریخ 14 فروردین ماه 1400 اعلام کرد:

 

فرآورده سیکلوفسفامید تزریقی با توجه به لغو نمایندگی واردات تنها شرکت وارد کننده در سال 99 دچار اختلال در تامین شد که در این خصوص اداره کل دارو با تفویض مجوز واردات به صورت فوریتی جهت تامین دارو از منابع جایگزین اقدام نمود. همچنین با برگزاری فراخوان ثبت تسریع شده از شرکت های تولید کننده و واردکننده دعوت به ثبت دارو خارج از تشریفات به عمل آمد.

لازم به تاکید است اداره کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو؛ حسب وظیفه ذاتی خود جهت حمایت از تولید داخل با ایجاد محدودیت واردات از تولید ملی حمایت کرده و در خصوص داروهای فاقد تولید داخل تمامی تلاش خود جهت تامین دارو از منابع معتبر وارداتی اعمال می نماید.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 228974
کلمات کلیدی