• 96/07/30 - 10:26
  • 31
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مطلب مندرج در خبرگزاری فارس

خانه بهداشت ارواح

      پيرو درج مطلب با عنوان: «خانه بهداشت ارواح » مورخ 16/7/96 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به  شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

متن پاسخ

    طبق پاسخ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران؛ با توجه به لزوم راه­اندازی یک پایگاه سلامت در محدوده خیابان هلال احمر، متقاضیان راه­اندازی پایگاه، اقدام به جستجوی مکان مناسب برای ارائه خدمات بهداشتی به مردم منطقه نمودند ولی در این خصوص با مشکلات زیادی مواجه شدند که از آن جمله می­توان به قدیمی بودن بافت محله اشاره کرد. در این محله بیشتر خانه­ها قدیمی بوده و مالکان و همسایگان ساختمان­های نوساز نیز، حاضر به در اختیار گذاشتن ملک خود به واحدهای بهداشتی نبوده و نیستند.

قابل توجه است متراژ خیلی از ساختمان­ها کوچک بوده و مناسب ارائه خدمات نیست و یا دارای پله­های زیادی می­باشندکه مطابق با استاندارد نبوده و سبب ایجاد مشکلاتی برای مادران باردار، سالمندان و کودکان زیر شش سال می شود.

لازم به ذکر است برای جلوگیری از توقف ارائه خدمات اولیه سلامت شامل انجام واکسیناسیون، ارائه مراقبت­های بارداری، مراقبت­های پس از زایمان، مراقبت­های میانسالان، سالمندان، سنجش دانش آموزان و بسیاری از مراقبت­های گروه­های سنی مختلف که در این گزارش مجال توضیح آن نیست، مقرر شد مکان مورد نظر پس از بازسازی «فضای داخلی» به صورت موقت تائید شود و پیمانکار موظف شد در اسرع وقت نسبت به بهسازی و نوسازی «فضای بیرونی» مکان اقدام نماید.

قابل توجه است کلیه تجهیزات پزشکی و اداری که دارای آخرین استانداردهای موجود و مورد تائید دانشگاه علوم پزشکی تهران است توسط مرکز بهداشت جنوب تهران برای ارائه خدمات استاندارد به مردم منطقه تهیه و به پایگاه ارسال شد که متأسفانه خبرنگار فارس نیوز هیچ عکسی از داخل پایگاه و تجهیزات موجود در گزارش خود ارائه ندادند که جای بسی سوال و گلایه دارد.

در پایان گفتنی است تاکنون هیچ گونه شکایتی از پایگاه مورد نظر درخصوص فضای فیزیکی پایگاه، نحوه ارائه خدمات و برخورد کارکنان با مراجعین توسط مردم منطقه به این مرکز یا واحدهای مسئول گزارش نشده است.

#signature#

 

 

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 167558
کلمات کلیدی