• 98/05/27 - 13:03
  • 85
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در سامانه "فارس من":

دانشجویان پذیرفته شده سهمیه مناطق محروم تعهداتشان را پذیرفته اند و سر باز زدن از آنها صحیح نیست

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: اینکه افراد پس از عبور از سد کنکور و قبولی در رشته‌های پزشکی و امضا و پذیرفتن تعهدات، اکنون اعتراض کنند به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

 

به گزارش وبدا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به سوال مطروحه در سامانه "فارس من" با عنوان «کاهش مدت خدمت و کاهش محدودیت ادامه تحصیل مقطع پزشکی عمومی» در تاریخ سوم مردادماه 98 اعلام کرد:

 

این گروه دانشجویان در زمان انتخاب رشته و امضای تعهد خود به صورت آگاهانه رشته پزشکی با تعهد خدمت را انتخاب کرده‌اند و تعهدات را با رضایت کامل پذیرفته‌اند و در حال حاضر از نظر حقوقی، شرعی و اخلاقی سرباز زدن از انجام تعهدات صحیح نیست و امکان تغییر این قانون وجود ندارد.

 

این افراد با رتبه‌های بالاتر در کنار دانشجویانی با نمرات بهتر در رشته پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی  گزینش شده اند، رتبه‌های این عزیزان غالبا در حدنصاب قبولی در رشته‌های پزشکی روزانه نبوده است و این فرصت به آنها داده شده که مشروط به گذراندن تعهدی  ۳ برابر مدت تحصیل در کنار سایر  دانشجویان در رشته های گروه پزشکی تحصیل کنند.

 

اینکه افراد پس از عبور از سد کنکور و قبولی در رشته‌های پزشکی و امضا و پذیرفتن تعهدات، اکنون به این موضوع اعتراض کنند به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

 

دوره خدمت سربازی این افراد در صورتی که مدت زمان خدمت سربازی را نگذرانده باشند در قالب انجام تعهد و طرح‌هایی نظیر پیام‌آور، محاسبه می‌شود.

 

براساس تعهدات، این افراد مجاز هستند پس از گذراندن مقطعی از تعهدات، در صورت تمایل نسبت به ادامه تحصیل اقدام کنند.

 

در مورد داوطلبینی که در حال حاضر در معرض انتخاب رشته هستند، یادآوری مجدد این تعهدات ضروری است و در نظر داشته باشند پذیرفته شدن در این کد رشته ها مستلزم ایفای تعهدات و افتخار خدمت در مناطق مشخص شده است.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 194220
کلمات کلیدی