• 90/10/19 - 09:52
  • 11
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مطلب مندرج در روزنامه کیهان

سامانه 09646 .... كليه خطوط اشغال است و پاسخگويي ميسر نيست

سلام عليكم

            با احترام، پيرو درج مطلب با عنوان:« سامانه 09646 .... كليه خطوط اشغال است و پاسخگويي ميسر نيست»، خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ ذيل كه براساس گزارش معاونت داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشد اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

                                                                        متن پاسخ

معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيدبهشتي عهده‌دار پاسخگويي به سوالات دارويي و كنترل مسموميت‌ها از طريق تلفن 09646 مي‌باشد.

در حال حاضر مركز اطلاع رساني داروها و سموم به دليل فعاليت شبانه‌روزي و تعداد بالاي مراجعات و محدوديت امكانات،  متأسفانه قادر به پاسخگويي همزمان همه تلفن‌ها نيست و بنابراين بقيه تماس‌ها به صورت پشت خطي و احياناً بدون پاسخ باقي مي‌مانند. البته ذكر توضيحات تكميلي ذيل ضروري است.

1-   كارشناسان پاسخگو، پس از دريافت آموزش‌هاي تخصصي و حرفه‌اي و با توجه به تسلطي كه در طي دوره‌هاي آموزشي كسب مي‌نمايند در تلاش هستند در حداقل زمان ممكن به تماس‌هاي تلفني پاسخ دهند.

2-   در سال جاري به دليل استقبال مردم از خدمات ارائه شده توسط شماره تلفن 09646، مركز اطلاع‌رساني با افزايش ده درصدي تعداد تماس‌ها، نسبت به زمان مشابه در سال گذشته مواجه شده است.

3-   همچنين به دليل عدم توزيع مناسب تعداد تماس‌ها در طي شبانه‌روز نسبت به پرسنل شاغل، مركز اطلاع‌رساني با وجود استفاده از حداكثر توان، كماكان با مشكلات پاسخ‌دهي مواجه است. البته قابل توضيح است تعداد پرسنل تخصصي مركز، 60 نفر و تعداد مراجعات ماهيانه بيش از 6000 مورد مي‌باشد.

4-   از سوي ديگر به دليل عدم پايبندي برخي شركت‌ها و سازمان‌ها به اجراي تعهدات، بسياري از شهرستان‌هاي كشور (نزديك به ده شهر) كه پيش از اين به صورت مستقل تماس‌هاي 09646 استان خود را پاسخگو بودند، در حال حاضر از دسترسي محلي به شماره تلفن مذكور محروم شده‌اند، لذا كليه تماس‌هاي اين شهرها به مركز شهيدبهشتي منتقل مي‌شود كه اين امر منجر به افزايش بار خطوط و عدم رضايت مراجعين به اين شماره خدماتي شده است. كه مطمئناً به محض تأمين منابع مالي مركز اطلاع‌رساني در زمان مقتضي، اين مركز قادر خواهد بود با افزايش تعداد كارشناسان و خطوط پاسخ‌دهي، كمك شاياني به افزايش رضايت تماس گيرندگان بنماید.

در پايان لازم به ذكر است مراكز اطلاع رساني داروها و سموم ايران كه از لحاظ ارائه اطلاعات دارويي و كنترل مسموميت‌ها به گروه پزشكي و مردم در كشور و در كل دنيا كم نظير مي‌باشد، براي تداوم فعاليت‌ها و ارتقاي ارائه خدمات خود نيازمند حمايت بيشتر و تعامل سازنده با ساير ارگان‌هاي مرتبط مي‌باشند.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 98870
کلمات کلیدی