• 1399/04/15 - 10:16
  • 2835
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری فارس:

شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت فاقد هیأت مدیره است

هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در این جوابیه تاکید کرد: شرکت مبین شرکت جدیدی نیست و جایگزین هم نشده و تنها به خاطر از بین رفتن شرکت آوای فناوری قسمتی از وظایف آن به یک شرکت قدیمی غیر از مجموعه آواسلامت محول شده است.

به گزارش وبدا، هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری فارس با عنوان «بازگشت شرکت‌های منحله «آوای سلامت» با نام جدید!» در تاریخ 9 تیرماه 99 اعلام کرد:

 

در خصوص ساماندهی شرکت‌های زیرمجموعه هیات أمنای صرفه‌جویی ارزی با پسوند آواسلامت، لازم به توضیح است از ابتدای سال ۹۸ فرآیند انحلال شرکت‌های عمران‌آوا سلامت، آوای هنرسلامت، آوای فناوری اطلاعات سلامت، تامین آوا سلامت آغاز شد.

 برای هر ۴ شرکت یاد شده مدیر تصفیه تعیین و تصفیه کامل سه شرکت اول انجام شده است. در این خصوص برخی کارهای باقیمانده به ویژه در حوزه شرکت عمران آوا سلامت در زمینه ساخت چندین بیمارستان دولتی در تهران و سایر استان‌ها در همان دوره تصفیه با حداقل نیروها (حداکثر ۴ نفر) با توجه به سطح اهمیت آن به انجام رسید و صرفاً رسیدگی و تعیین تکلیف برخی مطالبات دولتی باقیمانده است.

در همین راستا، موسسه کارآفرینان آوای سلامت به عنوان یکی از موسسات غیرانتفاعی که صرفاً در حوزه خدمات‌ رسانی به قشر خدوم پرستاران فعالیت می‌کند از زیر مجموعه هلدینگ آوا پزشک خارج و با انتقال سهام آن به هیأت امنای ارزی، مستقیماً توسط هیأت امنا اداره می‌شود.

از دیگر شرکت‌هایی که در ذیل مجموعه آواپزشک فعالیت می‌کرد، شرکت‌های بیمارستانی محب سلامت حضرت فاطمه (س) و محب سلامت کاشان بوده که انتقال تمام شرکت‌های فوق از مجموعه آواپزشک نهایی شده و بر این اساس در حوزه آواپزشک صرفاً بخش تولیدی و صنعتی مشغول فعالیت است که قدمت آن به سال ۱۳۷۲ باز می‌گردد و در زمینه تولید سرسوزن پزشکی و دندان‌پزشکی، تیوپ‌های خون‌گیری، ماسک و .... در کشور تولیدکننده برتر است که اخیراً فعالیت‌های شرکت تولیدی پادیاب‌طب در زمینه تولید کیت‌های آزمایشگاهی نیز به آن اضافه شده است.

مضافا اینکه شرکت مذکور در دوران بحرانی کرونا در تامین اقلام ضروری مورد نیاز کادر درمانی و عموم، به عنوان یکی از بازوهای هیات امنا و وزارت بهداشت نقش به سزایی ایفاء نموده است.

بنابراین ملاحظه می‌شود، نه تنها هیچگونه رقابت یا رانتی برای شرکت‌های موضوع خبر وجود ندارد، بلکه اهتمام بسیار زیادی در جهت شفاف‌سازی و از بین رفتن تصدی دولتی و عمومی در آنها به کار رفته است. مضافاً اینکه در همان زمان فعالیت، نیز از هر گونه شائبه‌های اینچنینی پرهیز شده است.

در خصوص جایگزینی شرکت سلامت الکترونیک مبین ایرانیان به جای شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت نیز در طرح سامانه غذا و دارو ذکر نکات زیر ضروری است: شرکت مبین شرکتی بوده که با مشارکت یکی از  نهادها از سال ۹۵ تشکیل شده و شرکت جدیدی نیست و جایگزین هم نشده و تنها به خاطر از بین رفتن شرکت آوای فناوری قسمتی از وظایف آن به یک شرکت قدیمی غیر از مجموعه آواسلامت محول شده است.

شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت در حال حاضر فاقد هیأت مدیره بوده و مدیر تصفیه در حال انجام آخرین مراحل تصفیه شرکت است.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 210296
کلمات کلیدی