• 1399/04/24 - 06:50
  • 2394
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایلنا:

صدور مجوز جذب سه هزار نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی

اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: با ابلاغیه اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه به وزارت بهداشت، مجوز جذب و بکارگیری سه هزار نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی (با اولویت پرستار) در کادر درمان برای وزارت بهداشت صادر شد.

به گزارش وبدا، اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت در پاسخ به اخبار انتقادی خبرگزاری ایلنا با عناوین «از "جان"مان گذشتیم؛ از "سود"شان نمی‌گذرند/ آیا قراردادهای ۸۹ روزه پرستاران بعد از ایام کرونا تمدید می‌شوند؟» در تاریخ 22 اردیبهشت ماه 99 و «پرستاران ۸۹ روزه را اخراج کردند حالا پرستاران را به بخش‌های کرونایی می‌فرستند!» در تاریخ هشتم تیرماه 99 اعلام کرد:

با توجه به تلاش شبانه روزی پرستاران و حوزه سلامت، اخیرا با ابلاغیه رئیس سازمان برنامه و بودجه به وزارت بهداشت، مجوز جذب و بکارگیری سه هزار نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی (با اولویت پرستار) و با اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شد.

همچنین براساس بند ه بخشنامه شماره 744/105 مورخ 11/12/98 نماینده محترم وزیر و دبیر هیات های امناء، مجامع و شوراها وزارت بهداشت بکارگیری کارکنان داوطلب اشتغال در بخش های درگیر کرونا تا زمان رفع بحران و از منابع در اختیار توسط دانشگاه های علوم پزشکی مجاز می باشد. بدیهی است چنانچه شرایط استانی از نظر ابتلاء شهروندان به ویروس کووید 19 همچنان بحرانی باشد دانشگاه های علوم پزشکی مجاز هستند براساس بخشنامه مورد اشاره با نیروی مورد نیاز همچنان بصورت 89 روزه موقت قرارداد منعقد نمایند. لذا تصمیم گیری در خصوص استفاده خدمتی از پرستاران داوطلب اشتغال در بخش های درگیر با بیماری کرونا بر اساس بخشنامه مذکور با توجه به شرایط از اختیارات دانشگاه مربوطه می باشد. 

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 210689
کلمات کلیدی