• 1400/04/09 - 14:33
  • 246
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری تسنیم:

فرآیند خرید تجهیزات پزشکی توسط مناقصات WHO جهت تامین اقلام مرتبط با کرونا بوده است

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی مخالفت خود را با خرید کالاهای دارای مشابه تولید داخلی از محل وام بهداشت جهانی اعلام داشته است.

به گزارش وبدا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت براساس گزارش اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری تسنیم با عنوان «چطور "خریدهای خارجی تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت" کمر تولیدکننده داخلی را می‌شکند؟! + اسناد» در تاریخ 18 خردادماه ۱۴۰۰ اعلام کرد:

اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت مساعدت لازم جهت اخذ مجوز تولید شرکت مدفناوران پلاس بعمل آورده و این شرکت دارای پروانه ساخت وسیله پزشکی جهت دستگاه سونوگرافی به شماره ۴۶۲۲۶۹۴۵ مورخ ۹۸/۱۰/۲۳ و دارای پروانه ساخت دستگاه اکوکاردیوگرافی به شماره ۲۹۱۴۲۶۶۳ مورخ ۹۹/۱۲/۹ میباشد.

این اداره کل پس از دو نرخی شدن ارز تخصیصی به تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۹۷ ازر تخصیصی به این دستگاهها را در جهت حمایت از تولید داخلی از ترجیحی به نیمایی تغییر داده است و از آن زمان هیچ گونه ارز دولتی توسط این اداره کل جهت واردات دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی اختصاص نیافته است.

لازم به ذکر است فرآیند خرید تجهیزات پزشکی توسط مناقصات WHO که در مصاحبه منعکس شده ، جهت تامین اقلام مرتبط با کرونا بوده و این اداره کل مخالفت خود را با خرید کالاهای دارای مشابه تولید داخلی از محل وام بهداشت جهانی اعلام داشته است.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 229859
کلمات کلیدی