• 99/09/09 - 12:20
  • 826
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایلنا:

45 تا 50 درصد مجوزهای استخدامی اخذ شده مربوط به مشاغل پرستاری است

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: در صورت ناکافی بودن مجوز استخدام پیمانی برای جذب پرستار، با درخواست از سوی دانشگاه ذیربط، مجوز شرکتی یا طرحی صادر خواهد شد که کمبود پرستار در این مراکز مرتفع شود.

به گزارش وبدا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری ایلنا با عنوان «ناکافی بودن پرستاران دلیل افزایش موارد مرگ/ ۷۰ درصد بودجه مطالبات کادر درمان سهم پزشکان است/ توزیع منابع در وزارت بهداشت ضعف‌های جدی دارد» در تاریخ 10 آبان ماه 99 اعلام کرد:

سالیانه نیازهای استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محاسبه گردیده و  برای اخذ مجوز استخدام به سازمان های اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال می‌شودکه پس از پیگیری‌ها و رایزنی‌های متعدد با سازمان‌های مذکور، مجوزهای مذکور اخذ می‌گردد. لیکن با توجه به اینکه سهم عمده ای از مجوزهای مورد اشاره مربوط به بیمارستان ها و مراکز آموزشی و درمانی می‌باشد بر همین اساس معمولا بین 45 تا 50 درصد از آنها به مشاغل پرستاری تعلق می‌گیرد.

لازم به توضیح است  تعیین رشته‌های شغلی مورد نیاز در صورت تخصیص مجوز استخدام و وجود پست سازمانی بلاتصدی راسا توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت پذیرفته و در پورتال آزمون‌های استخدامی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود، در سالجاری نیز در مجموع تعداد 10 هزار مجوز استخدام پیمانی از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شد که تعداد 3000 مجوز آن (بیش از 65% در رشته شغلی پرستار) بین دانشگاه‌های علوم پزشکی تابعه توزیع شده و در حال بکارگیری در مراکز درگیر بیماری کرونا می‌باشند و تعداد 7000 مجوز آن نیز مراحل پایانی سهمیه‌بندی دانشگاهی را سپری نموده و به زودی بین دانشگاه های علوم پزشکی تابعه توزیع خواهد شد. ضمنا تمام بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی و... که با کمبود پرستار مواجه می باشند، در صورت ناکافی بودن مجوز استخدام پیمانی برای جذب پرستار، با درخواست از سوی دانشگاه ذیربط، مجوز شرکتی یا طرحی صادر خواهد شد که کمبود پرستار در این مراکز مرتفع شود.

  • گروه خبری : پاسخگویی به رسانه ها
  • کد خبر : 218948
کلمات کلیدی