• 98/07/27 - 15:23
  • 9
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

«فلج اطفال» 19 سال پیش در ایران ریشه‌کن شد

معاون وزیر بهداشت با اشاره به ریشه‌کن شدن بیماری فلج اطفال در کشور، گفت: 19 سال است که در کشور، حتی یک مورد فلج اطفال نداشته‌ایم در حالیکه این بیماری هنوز در کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان و نیجریه وجود دارد.

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر علیرضا رییسی در خصوص برنامه‌های کشورهای منطقه مدیترانه شرقی برای مقابله با بیماری‌های نوپدید، گفت: جلسه خوبی با وزرای بهداشت پاکستان و افغانستان در این زمینه برگزار شد و این مباحث مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در گذشته تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه به امضای کشورها رسیده بود، افزود: نوشتن این تفاهم‌نامه برابر با انجام آن نیست به دلیل اینکه بضاعت این کشورها ضعیف است اما در کشور ما به دلیل قدرتمند بودن شبکه بهداشتی، این بیماری‌ها به خوبی کنترل می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش آیا تمام اتباع خارجی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند، گفت: بعضی اوقات ممکن است واکسیناسیون جزو پوشش واکسیناسیون معمول یک کشور نباشد بنابراین نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که هر کسی به کشور آمد، آن واکسن خاص را تزریق کند. اما برای مراسم اربعین امسال تعداد بسیار زیادی واکسن سرخک و فلج اطفال برای افراد زیر 15 سال اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان و آذربایجان ارائه شد تا از انتقال این بیماری به کشور پیشگیری شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ریشه کن شدن بیماری فلج اطفال در کشور افزود: 19 سال است که در کشور، حتی یک مورد فلج اطفال نداشته‌ایم در حالیکه این بیماری هنوز در کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان و نیجریه وجود دارد.

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 196216
کلمات کلیدی