• 98/07/24 - 21:05
  • 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
نماینده یونیسف در ایران:

آماده همکاری در حوزه آموزش موضوعات بهداشتی در مدارس هستیم

نماینده یونیسف در ایران گفت: آماده همکاری در حوزه آموزش موضوعات بهداشتی و پیشگیرانه به دانش آموزان در مدارس هستیم.

به گزارش وبدا، تد چایبان نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران (یونیسف) در نشست با وزیر بهداشت کشورمان در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: کشور ایران به دلیل موفقیت هایی که در مراقبتهای اولیه بهداشتی و سیستم سلامت داشته در سطح جهانی شناخته شده است و مایلم در فرصت دیگری به طور مبسوط ساختار مراقبتهای اولیه بهداشتی در کشور ایران را بررسی کنیم و دستاوردهای شما را به دیگر کشورهای منطقه اعلام کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: کشورهایی مثل مراکش و تونس برای بهره گیری از تجربیات شما در زمینه ساختار مراقبتهای اولیه بهداشتی تمایل دارند.

تد چایبان  گفت: بسیار جای خرسندی است  که در سیستم بهداشتی و درمانی کشورتان  بیماری های غیرواگیر را به صورت یکپارچه وارد برنامه های سلامت کرده اید به نحوی که هر خانواده دسترسی به خدمات بهداشتی داشته باشد و در این زمینه می توانید روی کمک های یونیسف حساب کنید.

نماینده یونیسف در ایران خاطرنشان کرد: آموزش موضوعات بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس موضوعاتی هستند که می توانیم همکاری های مطلوبی در این زمینه داشته باشیم.

تد چایبان  افزود: اینکه دولت شما رویکرد خوبی نسبت به موضوع سلامت دارد و نگاه  همه جانبه به مسئله بهداشت مردم دارد، جای تبریک دارد.

نماینده یونیسف در ایران در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص محدودیتهای مبادلات مالی به دلیل تحریم ها به دنبال راهکار هستیم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196177
کلمات کلیدی