• 98/08/01 - 09:08
  • 50
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواراعلام کرد؛

آمادگی کامل دانشگاه در دهه پایانی ماه صفر

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تمامی بیمارستان ها، مراکز بهداشتی درمانی و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای در دهه پایانی صفر برای ارائه خدمات مناسب به زائرین بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در آمادگی کامل هستند.

 به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مسلم، با بیان اینکه برنامه ریزی برای ارائه خدمات مناسب به زائرین انجام شده است اظهارکرد: با توجه به نزدیک شدن به دهه پایانی ماه صفر و راهپیمایی زائرین پیاده از سراسر کشور به سمت مشهد الرضا(ع)، تمامی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی در سبزوار و شهرستان های تابعه، آماده ارائه خدمات به زائران و مجاوران هستند.

وی با اشاره به اینکه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در 6 بیمارستان تابعه دانشگاه ارائه می گردد، افزود: ضمن آمادگی تمامی بخش های بیمارستان های تابعه، بخش های مراقبت های ویژه، اتاق های عمل،  3 مرکز دیالیز و کلینیک ویژه دانشگاه با حضور متخصصین در رشته های مختلف در این مدت آماده ارائه خدمات درمانی مورد نیاز هستند.

رییس دانشگاه با اشاره به فعالیت مرکز دولتی تخصصی دندانپزشکی بیماران خاص در این ایام تصریح کرد: مرکز هدایت دانشگاه جهت اعزام احتمالی بیماران هماهنگ شده است و  همچنین بخش های آنژیوگرافی، سنگ شکن، شیمی درمانی، ام آر آی و سی تی اسکن در بیمارستان های تابعه، آماده پذیرش بیماران می باشند.

دکترمسلم درادامه با بیان اینکه کلیه پایگاه های اورژانس جاده ای واقع درمسیر حرکت زائرین به صورت آماده باش هستند،گفت: اورژانس سبزوار با استقرار آمبولانس در طول مسیر و فعال سازی دو آمبولانس علاوه بر آمبولانس های فعال و همچنین آماده باش بالگرد اورژانس هوایی در این ایام،خدمات پیش بیمارستانی مورد نیاز زائرین را ارائه خواهد داد.

وی با بیان اینکه دارو های درمان سرپائی مورد نیاز زائرین در پایگاه های اورژانس مسیر توزیع شده اظهار کرد: بازرسین و کارشناسان بهداشتی در این ایام برعملکرد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز اسکان زائران، اماکن عمومی و محل برپایی هیات ها و تکایا ، مساجد و خیمه های عزاداری نظارت مستمر خواهند بود.

رییس دانشگاه ادامه داد:همچنین تمامی مراکز خدمات جامع سلامت،پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت در این ایام فعال بوده و تیم های سلامت در مراکز بهداشتی درمانی آماده ارائه خدمات مورد نیاز هستند.

دکتر مسلم بر تقویت هماهنگی های درون و برون بخشی، اطلاع رسانی گسترده و تقویت نظارتها در این دهه تاکید نمود و بیان داشت:همه ساله با سالروز شهادت امام رضا(ع) در دهه پایانی صفر خیل عظیمی از زائران از مسیر های این شهرستان عازم  بارگاه منور رضوی می شوند که مدیریت سلامت این جمعیت نیازمند برنامه ریزیها و اتخاذ تمهیدات ویژه ای است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواراضافه کرد: امسال 11 هزار177 زائر در قالب 55 کاروان پیاده  جهت شرکت در مراسم دهه آخر صفراز مسیر شهرستان های سبزوار،داورزن و خوشاب واقع در غرب خراسان رضوی عازم مشهد مقدس هستند.

گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در غرب خراسان رضوی با شش بیمارستان تخصصی با 850 تخت فعال، 26 پایگاه اورژانس، ۱۹۵ خانه بهداشت و ۳۸ مرکز بهداشتی و 4500 پرسنل به 600 هزار نفر خدمات تخصصی درمانی و بهداشتی ارائه می دهد./122/201

  • گروه خبری : آخرین اخبار,ویژه دانشگاه ها
  • کد خبر : 196324
کلمات کلیدی