• 98/05/29 - 20:32
  • 39
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور وزیر بهداشت؛

آیین گرامیداشت ده هزارمین پیوند اعضا در شیراز برگزار شد

 

 

آیین گرامیداشت ده هزارمین پیوند اعضا در شیراز با حضور دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش وبدا، در این مراسم دکتر ملک حسینی رییس هیات مدیره و موسس بیمارستان خیریه پیوند اعضا ابوعلی سینا شیراز، دکتر ایرج فاضل رییس جامعه جراحان ایران و یکی از بنیانگذاران پیوند اعضا در ایران، دکتر نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دکتر هابرال رییس انجمن جهانی پیوند عضو، دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فن آوری، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت و دکتر اسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت و مقامات ارشد استان فارس حضور داشتند.

دکتر سید علی ملک حسینی یکی از چهره های ماندگار پزشکی و پدر پیوند کبد ایران، در این مراسم گفت: برای اولین بار زمستان سال 1365 برای درمان مجروحین در عملیات کربلای 5 به بیمارستان امام حسین(ع) در نزدیکی شلمچه رفتیم و با دکتر ایرج فاضل در آن بیمارستان آشنا شدم و در اسفندماه 1367 اولین پیوند کلیه در شیراز با موفقیت انجام شد.

وی افزود: بیش از 30 سال است که با لطف خدا، کار فراوان و اعتقاد به کشور توانسته ایم پیوند عضو را در شیراز با موفقیت انجام دهیم و کسی تصور نمی کرد که شیراز روزی به بزرگترین مرکز پیوند عضو در دنیا تبدیل شود.

ثبت رکورد 638 پیوند کبد در سال 2017 در شیراز استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: در سال 1992 در انگلیس رکورد 561 پیوند کبد در دنیا ثبت شد اما به لطف خدا در سال 2017 میلادی، توانستیم 638 پیوند کبد را انجام دهیم و نام ایران را جاودانه کنیم.

دکتر ملک حسینی با اشاره به راه اندازی بیمارستان خیریه پیوند ابوعلی سینا و مشارکت گسترده خیرین در راه اندازی و توسعه این مرکز درمانی، گفت: باید این بیمارستان به الگوی تمام عیار تبدیل شود و شان و کرامت بالای بیمار باید در این بیمارستان حفظ شود.

در این مجمووعه باید علم و تحقیق و دانش حرف اول را بزند و به دنبال این هستیم که دانشگاه ابوعلی سینا را در تراز اول بین المللی برسانیم و امیدواریم که این دانشگاه به یک دانشگاه جامع تبدیل شود که در کنار دانشکده پزشکی، دانشکده های سایر رشته ها مانند شیمی و مکانیک نیز فعالیت داشته باشند./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194294
کلمات کلیدی