• 98/01/28 - 10:29
  • 3
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت در بازدید از مناطق سیل زده خوزستان:

ارائه خدمات سلامت روان در مناطق سیل زده کشور تداوم دارد

 
 
 مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، گفت: افرادي كه قبل از وقوع سيل به علت ابتلا به اختلالات روانپزشكى در نظام مراقبت هاي بهداشتى اوليه تحت درمان بوده اند، از طريق اطلاعات سامانه يكپارچه بهداشت (سيب) شناسايي شده و برای تداوم درمان آنها پيگيرى فعال انجام شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر احمد حاجبی در سفر به خوزستان، ضمن بازدید از مناطق سیل زده این استان، در جلسه اى که با حضور كارشناسان سلامت روان دانشگاه علوم پزشكى اهواز تشکیل شد، گفت: خدمات سلامت روان در مناطق سیل زده، به طور عمده در قالب خدمات غربالگري اوليه و در صورت نیاز، شامل ارائه خدمات درمانی توسط تیم درمان است.
 
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به تداوم خدمات سلامت روان در این مناطق، عنوان کرد: تعداد موارد غربال مثبت در ارزيابي روانشناختي در مقايسه با برخى از حوادث غير مترقبه كه قبلا تجربه شده، متفاوت است.
 
دکتر حاجبی اظهار کرد: مشاهدات ميدانى نشان مى دهند كه علائم و نشانه هاي واكنش استرس حاد به مراتب از تجربيات قبلي در حوادثى مثل زلزله كمتر است و بيشتر واكنش هاي روانشناختي به صورت نگراني در مورد اموال از دست رفته و ابهام نسبت به شرايط اقتصادي خانواده در آينده است.
 
وی بیان کرد: افرادي كه قبل از وقوع سيل به علت ابتلا به اختلالات روانپزشكى در نظام مراقبت هاي بهداشتى اوليه تحت درمان بوده اند، از طريق اطلاعات سامانه يكپارچه بهداشت (سيب) شناسايي شده و برای تداوم درمان آنها پيگيرى فعال انجام شده است./216/205
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189104
کلمات کلیدی