• 98/12/06 - 16:58
  • 74
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت در حاشیه دیدار با مقامات ارتش:

ارتش همیشه در روزهای سخت در کنار مردم و نظام سلامت بوده است

وزیر بهداشت گفت: در راستای بسیج ملی مقابله با کروناویروس با شعار "کرونا را شکست می دهیم" امروز با امیر سیاری از سوی ارتش دیدار داشتیم تا همکاری های بین بخشی تقویت شود البته ارتش شریف بزرگوار جمهوری اسلامی ایران همیشه در روزهای سخت در کنار مردم و همکاران ما نظام سلامت بوده است.

 

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه دیدار با امیر سیاری معاون هماهنگ کننده و امیر مداح معاون بهداشت و درمان ارتش اظهار داشت: قرار شد که از ظرفیت های بی بدیل و مهم ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه در مورد ضدعفونی کردن انبوه مراکزی که نیازمند پاکسازی و ضدعفونی است، کنترل معابر و ورودی های شهرها و مراکز مهم کشور و برخی از قرنطینه هایی که داریم و کمک های تیم پزشکی، پرستاری و پشتیبانی در مناطق مختلف استفاده کنیم.

 

وی افزود: به مردم شریف ایران می گویم که نقاط بسیار آلوده ای مانند شهر قم به شدت تحت کنترل قرار دارد و میزان بیماران ترخیص شده مبتلا به کووید19 رو به افزایش و میزان ابتلا گرچه در مواردی افزایش یافته اما موارد مثبت نسبت به روزهای گذشته در مناطق آلوده تر رو به کنترل است و در برخی از استانهای دیگر، مواردی از ابتلا به کووید19 شناسایی شده که اکثرا سابقه سفر و حضور در شهر قم را داشته اند. 

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: به قرنطینه کردن شهرها به دلیل اعتماد به آموزش و فرهنگ اعتقادی نداریم و تقاضا داریم که مردم به ویژه شهرهای آلوده و شهر قم، این مناطق را ترک نکرده و ما را مجبور به قرنطینه اجباری با مدل های بسیار سنتی و قدیمی نکنند.

 

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ورود گسترده سازمان صدا و سیما و سازمان های مردم نهاد و شبکه های اجتماعی به عرصه همراهی با وزارت بهداشت، مردم بسیار هوشمندانه عمل می کنند و اگر به مسائل بهداشتی توجه کنند، به زودی می توانیم کرونا را نیز شکست دهیم./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 199938
کلمات کلیدی