• 98/07/21 - 17:25
  • 32
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت سودان عنوان کرد:

انتقال تجارب موفق کشورها در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی

وزیر بهداشت سودان گفت: کشورهایی که در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی شرکت دارند، کشورهایی هستند که اقدامات و تجارب  بسیار خوبی در زمینه بیماری‌هایی همچون سل، ایدز و کاهش مرگ و میر مادران و کودکان داشته و به توفیقاتی دست یافته‌اند و می‌توانند در این زمینه‌ها همکاری های دوجانبه و چندجانبه داشته و به همدیگر کمک کنند.

 

 به گزارش وبدا، اکرم التوم در بدو ورود به تهران با تقدیر از سازمان بهداشت جهانی و وزرای بهداشت منطقه و هیات‌های همراه آنها برای شرکت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی و همچنین از کشور جمهوری اسلامی ایران که میزبان این نشست است، گفت: نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران توانسته است از طرق مختلف دسترسی مردم را به خدمات بهداشتی فراهم کند و با روشهای مختلف پوشش های خوبی در حوزه بهداشتی داشته است. سلامت مردم در گرو مشارکت های مردمی و هماهنگی های بین بخشی بوده و نکته مهم این که لحاظ سلامت در تمامی سیاست‌های توسعه‌ای، بسیار پر اهمیت است.

 

 

وزیر بهداشت سودان با اشاره به اینکه اگر کشورها بتوانند به عوامل موثر بر سلامت مثل فقر، بی‌سوادی و مشکلات اقتصادی و دسترسی به آب آشامیدنی سالم برسند،  قطعاً پیشرفت‌های بیشتری در زمینه سلامت خواهند داشت، تصریح کرد: باید هر دو کشور ایران و سودان با توجه به موقعیتی که دارند به مسئله سلامت اهمیت ویژه ای دهند و از سازمان جهانی بهداشت برای ایجاد زمینه های مناسب برای بهبود سایر نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کمک گیرند.

 

وی اظهار کرد: از  ۲۲ کشور منطقه که در این اجلاس شرکت دارند، کشورهایی هستند  که اقدامات بسیار خوبی در زمینه بیماری‌هایی همچون سل، ایدز و کاهش مرگ و میر مادران و کودکان داشته و به توفیقاتی دست یافته‌اند و می‌توانند در این زمینه‌ها همکاری های دوجانبه و چندجانبه داشته و به همدیگر کمک کنند.

اکرم التوم ابراز امیدواری کرد این اجلاس، ساختار لازم را برای همکاری کشورهای شرکت کننده ایجاد کند و انتظار داریم که اسناد و توافقاتی که در این اجلاس منعقد می‌شود، بتواند به نفع تمام مردم منطقه باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  مردم منطقه ما همواره شایسته دریافت خدمات بهتر هستند و باید حق خود را از کشورهای دیگر بگیرند./404

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196003
کلمات کلیدی