• 98/02/03 - 14:35
  • 1
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
همزمان با سفر کارشناسان انتقال خون پاکستان به ایران انجام شد؛

انتقال تجربه راه اندازی سازمان ملی انتقال خون در ایران به پاکستان

جمعی از کارشناسان انتقال خون پاکستان در سفری ده روزه با فرآیند تولید فرآورده های خونی در ایران آشنا می شوند. این سفر در راستای تصمیم کشور پاکستان به منظور استقرار سیستم متمرکز انتقال خون در این کشور در حال انجام است.

به گزارش وبدا، به درخواست مرکز ملی برنامه خون سالم پاکستان، گروهی پانزده نفره از کارشناسان انتقال خون این کشور دوم تا یازدهم اردیبهشت 1398 میهمان سازمان انتقال خون ایران هستند.

براساس این گزارش، روز گذشته اولین روز این برنامه با موضوع جذب و حفظ اهداکنندگان خون، فرآیند «ثبت نام، معاینه و خونگیری» در سالن اهدای خون و همچنین نحوه تولید فرآورده های خونی در اداره کل انتقال خون استان تهران انجام شد. آشنایی با فعالیت آزمایشگاه های غربالگری، کنترل کیفی و سرولوژی از برنامه های این گروه در روزهای اخیر خواهد بود. همچنین شنبه هفتم اردیبهشت ماه نیز موضوعات مربوط به تضمین کیفیت و نحوه انجام ممیزی های داخلی ارائه می شوند.

همچنین در ادامه این سفر، میهمانان پاکستانی به منظور آشنایی با نحوه انجام آزمایش های تطابق خونی و شناسایی آنتی بادی ها و فعالیت کمیته بیمارستانی انتقال خون در مراکز درمانی، یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه به مرکز طبی کودکان مراجعه می کنند.

بنابر این گزارش ، میهمانان پاکستانی نهم و دهم اردیبهشت ماه نیز در ستاد مرکزی حضور خواهند داشت و آموزش های لازم درخصوص نحوه انجام کنترل اسناد، اعتبارسنجی، نظارت بر شاخص های کیفیت و بازرسی ها در سطح ملی از سوی مسئولان و کارشناسان مربوطه به آنها ارائه خواهد شد و در روز پایانی هم، با حضور مجدد در اداره کل انتقال خون استان تهران ضمن بازدید از انبار کالاهای مصرفی و سردخانه ذخیره سازی پلاسما با فعالیت های در حال انجام واحد پخش خون آشنا می شوند.302/226

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 189350
کلمات کلیدی