• 98/05/29 - 21:10
  • 26
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

انتقال دانش پیوند اعضای شیراز به دیگر کشورهای دنیا

 

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به توانمندی های این دانشگاه در انجام جراحی های پیوند اعضا، از انتقال این دانش، به دیگر کشورهای دنیا خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر «علی بهادر» در حاشیه برگزاری ده هزارمین جراحی پیوند اعضای شیراز که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با اشاره به وجود زیرساخت های مناسب در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از گذشته، گفت: این امر توانست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به عنوان یک دانشگاه برتر در کشور معرفی کند و با وجود اساتید زبردست، در برخی عرصه ها، حتی در دنیا نیز نام آور است.

وی از بخش پیوند اعضای شیراز به عنوان یک بخش پزشکی بین المللی یاد کرد که با تربیت دانشجویان این حوزه، دانش پیوند اعضا را به دیگر کشورها نیز انتقال داده است.

دکتر بهادر با اشاره به انجام سالانه بیش از ۶۰۰ جراحی پیوند کبد در شیراز که در صدر دنیا جای گرفته است، این را خدمتی عظیم دانست که نتیجه تلاش و سختکوشی تیم پزشکی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بخش پیوند اعضای این دانشگاه به عنوان بزرگترین مرکز پیوند زنده به زنده در خاورمیانه یاد کرد.

وی تمامی دست اندرکاران فرآیند پیوند اعضا، شامل اهداکنندگان، انتقال دهندگان عضو و اعضای تیم پزشکی را در یک حرکت انسان دوستانه که به نجات بشر می انجامد، شریک دانست و تقویت این انگیزه را نیازمند حمایت مسوولان و مردم خواند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 194296
کلمات کلیدی