• 98/07/22 - 12:30
  • 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
پیروز حناچی شهردار تهران در همایش پوشش همگانی سلامت عنوان کرد:

انجام بیش از دو میلیون معاینه فنی در سال گذشته در تهران / نقش موثر معاینه فنی خودوها در کنترل ذرات معلق در هوا

شهر دار تهران گفت: آلودگی هوا، محرک‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی مثل گرد و غبار، طغیان و آفت‌ها از مهمترین عوامل ایجاد آلودگی در شهرها هستند.

به گزارش وبدا، پیروز حناچی شهردار تهران در همایش پوشش همگانی سلامت با بیان این که  در سال قبل تعداد روزهای خطرناک از نظر هوا در تهران کاهش یافت، افزود: تعداد روزهای ناسالم برای افراد حساس هم کمتر شد. تعداد روزهای تعطیل به علت آلودگی هوا هم صفر شد و  علت این بهبود، ریزش گسترده باران، افزایش کیفیت سوخت تحویلی وزارت نفت و بهبود سیاست های ترافیکی و راهور بود.

حناچی با بیان این که سال قبل بیش از دو میلیون معاینه فنی در تهران داشتیم که در کنترل ذرات معلق بسیار موثر بود، افزود: 4.2  میلیون وسیله نقلیه در تهران داریم که ۸۰ درصد  آنها خودروهای سبک و ۱۸ درصد  موتورسیکت هستند.

 

شهردار تهران در ادامه یاد آور شد: طبق مصوبه اخیر دولت قرار شد برای تولید برق از پسماند به قیمت واقعی تر از بخش خصوصی این برق خریده شود.

دکتر حناچی گفت: تلاش زیادی برای کنترل پسماندهای بیمارستانی شده اما کافی نیست. در این زمینه نیازمند همکاری‌های بیشتری از سوی وزارت بهداشت هستیم.

شهردار تهران در ادامه همچنین گفت: با وجود تحت فشار بودن از نظر اقتصادی، از تخریب باغات در تهران جلوگیری کردیم.

دکتر حناچی در پایان گفت: حدود ۷۰ درصد یکی از بزرگترین پادگان‌های شهر تهران در یکی از ارزشمندترین نقاط شهر را با حمایت نیروهای مسلح برای شهر تهران گرفتیم که خبر بسیار مهمی است./402

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196042
کلمات کلیدی