• 98/11/26 - 12:28
  • 39
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

اولین همایش سفیران نور و انتخابات کانون‌های قرآن و عترت و مذهبی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شداولین همایش سفیران نور و انتخابات کانون‌های قرآن و عترت و مذهبی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی توریست توس مشهد برگزار شد.

به گزارش وبدا، در این همایش دو روزه که به همت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی برگزار شد علاوه بر برگزاری کارگاه‌های عمومی و نشست هم افزایی در فعالیت‌های کانونی، کاندیداهای شورای مرکزی کانون‌ها معرفی و  انتخابات برگزار شد.

همچنین نشست و پرسش و پاسخ با "دکتر بحرالعلوم"رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و  نشست کانون‌های مذهبی و قرآنی از دیگر برنامه‌های این نشست دو روزه بود.

در اولین برنامه از این نشست، کارگاه عمومی با عنوان «طرحی برای زندگی» با حضور استاد جلیل معماریانی، از اساتید دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برای شرکت‌کنندگان برگزار شد.

 معماریانی در این کارگاه به بحث نیاز اساسی انسان در رابطه با خود اشاره کرد و گفت: برای داشتن احساس رضایتمندی از خود، می‌بایست سه نیاز اساسی در رابطه با خودمان را تامین کنیم که این نیازها بر اساس تعاریف عبارتند از داشتن طرح کلی در زندگی و بنیاد فکری و ظرفیت و وسعت روحی‌.

وی ادامه داد: در طرح کلی زندگی باید بدانیم که ما چه تصویری از آینده خود داریم، همچنین بنیاد فکری ما باید مشخص باشد و باید بدانیم که اساس فکری خود را از کجا می‌گیریم.

این استاد مسائل اخلاقی در مورد بحث ظرفیت روحی بیان کرد: حضور در تشکیلات، ظرفیت روحی انسان را بالا می برد. تشکیلات انسان را بزرگ می‌کند چون تشکیلات همه جانبه است و تشکیلات است که مشکلات را به انسان نشان می دهد و باعث رشد او می‌شود.

وی در رابطه با مراحل کار تشکیلاتی گفت: کار تشکیلاتی شامل: جذب، آگاه سازی، توانمندسازی، سازماندهی و ساماندهی می باشد.

این استاد دانشگاه به مسئولان و دبیران کانون‌های قرآن و عترت توصیه کرد در کار تشکیلاتی هدف، اصول، مبانی و محتوای عملکردشان مشخص باشد و تصریح کرد: در کانون‌ها منشور اخلاقی ثبت کنند و برای خود قوانینی وضع کنند، چشم انداز آنها مشخص باشد، مرام‌نامه داخلی داشته باشند و سلسله مراتب را مشخص کنند.

وی در پایان وجود تقسیم کار در تشکیلات را ضروری شمرد و تصریح کرد: در تشکیلات حتماً کمیته‌های مختلف باید وجود داشته باشند ./۲۲۴/۲۰۵

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 199643
کلمات کلیدی