• 98/07/22 - 08:25
  • 19
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت در همایش پیاده روی :

ایران بعد از انقلاب دستاوردهای عظیمی در حوزه بهداشت و درمان داشته است

دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاهش مرگ و میر کودکان و زنان و توسعه شبکه بهداشتی و درمانی که در بین کشورهای منطقه و جهان به عنوان یکی از موفق ترین برنامه‌ها درخشید، از جمله دستاوردهای ما بوده است.

 

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت  ضمن بیان این مطلب افزود: آن زمان کودکانمان را با ۶ دلار علیه ۶ بیماری واکسینه می‌کردیم. همچنین گسترش خانه‌های بهداشت کمک زیادی به ارتقای سطح سلامت کشور کرد.

 

وی افزود: امروز گرفتار چالش بیماری‌های غیرواگیر هستیم که نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یکی از عوامل این تغییر ورزش همگانی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که خوشحالم نشست منطقه‌ای را با ورزش همگانی شروع کردیم، گفت: وزیر وزرش و شهردار تهران از حامیان ورزش همگانی هستند و ورزش قهرمانی هم از دل ورزش همگانی می‌روید

همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت  صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار شد.

در پایان این مراسم مدال افتخار آفرینی به دلیل توسعه ورزش های همگانی و سلامت از سوی وزارت ورزش و جوانان به وزیر بهداشت اهدا شد./402

 

 

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196014
کلمات کلیدی