• 98/07/24 - 19:13
  • 40
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون درمان وزارت بهداشت، در حاشیه اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت:

بازار سلامت ایران می تواند بازار اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازار سلامت و درمان ایران برای کشورهای منطقه مدیترانه شرقی همچنان ناشناخته است.

دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا با اشاره به اینکه حوزه بهداشت ایران در منطقه همواره پیشرو بوده است و جذابیت های زیادی برای کشورهای منطقه دارد، افزود: در حوزه درمان هم با وجود برخی پیشرفت ها همچنان بازار سلامت و درمان ایران برای کشورهای منطقه ناشناخته است. مثلا ایران در زمینه پیوند پیشرو است و بالاترین میزان پیوند کبد را به ازای هر بیمارستان در جهان داریم. فقط در شیراز سالانه 700 پیوند کبد انجام می شود و چند سال است که مقام نخست پیوند را در جهان در اختیار داریم.

وی افزود: در زمینه پیوند مغز استخوان، 19 مرکز در کشور داریم که در منطقه بی نظیر است. همچنین خدماتی که در حوزه قلب و عروق ارائه می شود، همین وضعیت را دارد. چندین مرکز و بیمارستان بزرگ قلب و عروق در کشور داریم. برای پیوند مغز و استخوان بیمارستان شریعتی و برای خدمات قلب و عروق هم مرکز قلب تهران و هم بیمارستان شهید رجایی را داریم. 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: اگرچه هم اکنون بیماران زیادی از کشورهای منطقه مانند عراق برای استفاده از زیرساخت های درمانی به ایران مراجعه می کنند اما باید اذعان کرد که پتانسیل ها و ظرفیت های ایران در حوزه درمان بسیار بیشتر از این است و این ظرفیت ها هنوز برای کشورهای منطقه ناشناخته مانده است.

وی گفت: قیمت خدمات در ایران پایین است و حتی قیمت هتلینگ و رفت و آمد در ایران نیز نسبت به سایر کشورهای منطقه پایین تر است که این وضعیت کاملا برای بیماران خارجی جهت مراجعه به ایران ترغیب کننده است.

دکتر جان بابایی با اشاره به اینکه شرکت های تسهیل گر گردشگری سلامت را به منظور ارتقای گردشگری سلامت راه اندازی کرده ایم، عنوان کرد: حدود 19 شرکت در این زمینه راه اندازی شده که کارشان بیماریابی از کشورهای منطقه است و خدماتی مانند حمل و نقل و پیگیری کارهای بیماران در ایران را انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: بازار سلامت ایران می تواند بازار اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد چرا که بازار سلامت محدود به صرفا حوزه سلامت نیست و حوزه هایی مانند حمل و نقل، هتلینگ، رستوران ها و ... را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد. اگر بازار سلامت رونق بگیرد، بسیاری از این حوزه ها نیز رونق می گیرند./402

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196175
کلمات کلیدی