• 98/10/25 - 09:51
  • 63
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از خوابگاه‌ها، فضاهای ورزشی و اماکن فرهنگی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی اهواز


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت روز گذشته (سه‌شنبه) در سفر یک‌روزه به استان خوزستان و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ‏، از خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های ورزشی و اماکن فرهنگی و آموزشی این دانشگاه بازدید کرد.

به گزارش وبدا‏، در این بازدید مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت‏، دکتر حسن زائری لطف مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سرپرست  اداره کل فرهنگی‏، بهزاد تدین معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان، دکتر سید عابدین حسینی آهنگری مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی، آرمین سعیدی سوق دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو شورای مرکزی شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت و سید نصرت الله موسوی رئیس اداره فعالیت‌های جهادی و مسئول سفرهای استانی، معاون وزیر بهداشت را مشایعت و همراهی کردند.

دکتر لاری در ابتدا از سلف سرویس و آشپزخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اهواز واقع در پردیس دانشگاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان امکانات و تجهیزات دانشگاه در خصوص طبخ و تهیه غذای دانشجویی قرار گرفت.

همچنین معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از « مجتمع ورزشی شهید زکوی» واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز  و نیز از سالن چند منظوره ورزشی، سالن بدنسازی و امکانات تربیت بدنی دانشگاه دیدن کرد.

بازدید از فضاهای فیزیکی فعالیت تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز  از دیگر برنامه‌های این سفر یک‌روزه بود.

سرکشی از بخش‌های مختلف مجتمع خوابگاهی دخترانه گلستان از جمله اتاق مطالعه، سالن ورزش، اتاق مشاوره، بازدید از خوابگاه پسرانه صدف، سرکشی از اتاق مشاوره دانشگاه علوم پزشکی اهواز از دیگر موارد این بازدید بود.

دکتر بیژن حسین پور مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز درحاشیه این بازدید در گفت وگو با خبرنگار مفدا، یکی از مشکلات عمده این دانشگاه در حوزه اسکان را فرسودگی و مستهلک بودن خوابگاه‌های دانشجویی و همچنین استهلاک و غیراستاندارد بودن برخی از خوابگاه‌های دانشجویی ذکر کرد.

وی با اشاره به هزینه بر بودن نگهداری خوابگاه‌های دانشجویی به دلیل فرسودگی اظهار کرد: نگه‌داشت خوابگاه‌های دانشجویی بخصوص فضاهای خوابگاهی فرسوده که دارای عمر بالایی است، دشوار است که باید در راستای حل این مشکل اقدام کنیم.

حسین پور خاطرنشان کرد: ناکافی بودن سرانه فضای فیزیکی سالن های غذاخوری دانشجویان نسبت تعداد کل دانشجویان از دیگر مشکلاتی است که باید برای مرتفع کردن آن تلاش کرد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه سلف سرویس دانشگاه سال ۷۶ متناسب با ظرفیت دانشجویان آن برهه از زمان با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر ساخته شده است، گفت: با توجه به وجود بیش از ۸۲۰۰ دانشجو و تحصیل این عزیزان در دانشگاه، فضای سلف سرویس دانشگاه جوابگوی خیل عظیم دانشجویان نیست. هر چند این دانشگاه دارای دو سالن غذاخوری برای خواهران و یک سالن برای برادران است، اما نمی توان با توجه به حجم زیاد دانشجویان، در برخی از موارد سرویس دهی مناسبی به قشر دانشجو داشته باشیم.

حسین پور یکی دیگر از مشکلات دانشگاه در حوزه تغذیه را عدم صنعتی بودن طبخ غذا به دلیل نبود وسایل و تجهیزات صنعتی ذکر کرد و گفت: پخت غذا در این دانشگاه به صورت نیمه صنعتی انجام می شودکه لازم است باتخصیص اعتبارات لازم در راستای خرید تجهیزات و ابزارآلات صنعتی طبخ غذا اقدامات لازم را انجام داد چرا که با این حجم وسیع دانشجویان، باید فکری به حال صنعتی سازی کرد.

وی گفت: خوابگاه دانشجویی انقلاب از دو سال گذشته و خوابگاه شهیدرجایی کیانپارس در سال جاری به علت فرسودگی تعطیل شده است.دانشگاه علوم پزشکی اهواز دارای دو مجتمع خوابگاهی با پنج بلوک ویژه دانشجویان دختر  و سه خوابگاه دانشجویی پسرانه است.همچنین این دانشگاه یک خوابگاه ۵۲ واحدی ویژه متاهلین دارد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز یکی از مشکلات اصلی در حوزه خوابگاه‌های دانشجویی را بلااستفاده بودن خوابگاه متاهلی ایثار یک و ایثار دو عنوان کرد و گفت:‌این دو خوابگاه از مدتها پیش به دلیل تعمیرات و بازسازی خالی از سکنه است اما هنوز تعمیرات آن به دلیل مشکلات بودجه به پایان نرسیده است.

حسین پور یکی دیگر از مشکلات این دانشگاه درحوزه ورزشی را نبود سالن‌های ورزشی متناسب با جمعیت دانشجویی عنوان کرد و اظهار داشت: این دانشگاه با حجم وسیعی از دانشجویان، نیازمند ایجاد فضاهای ورزشی متناسب با جمعیت دانشجویی است.

در جریان این بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت قول‌های مساعدی در خصوص رفع مشکلات در حوزه خوابگاهی و تربیت بدنی این دانشگاه دادند.

از برنامه های دکتر لاری و هیات همراه می توان به بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی اهواز، نشست با رییس این دانشگاه و همچنین معاون فرهنگی و دانشجویی و دیگر مسئولان این دانشگاه و بازدید از دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد.

حضور در یادمان شهدای گمنام دانشگاه و نثار گل و قرائت فاتحه، همچنین دیدار با نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه از جمله کانون‌های فرهنگی، تشکل‌های دانشجویی، نشریات دانشجویی، شورای صنفی، انجمن‌های علمی و... از جمله برنامه‌های این سفر است. همچنین مقرر است در  پایان این سفر، معاون وزیر بهداشت با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی اهواز دیدار کند.

گفتنی است، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ماه‌های اخیر، در قالب سفرهای استانی، از دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل، زنجان، البرز، قم، اراک، سمنان، ارومیه، خوی، گلستان و ایلام بازدید کرده است و طی دیدار با مسئولان و نمایندگان نهادهای دانشجویی و همچنین بازدید از سلف و خوابگاه‌های دانشگاه‌های مذکور، از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای این دانشگاه‌ها قرار گرفته است./224/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 198834
کلمات کلیدی