• 98/07/22 - 13:19
  • 29
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید مقامات سازمان جهانی بهداشت از سازمان اورژانس کشور

 مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی و نماینده سازمان جهانی بهداشت در سفر به ایران، از سازمان اورژانس کشور بازدید کردند.

به گزارش وبدا، در راستای برگزاری شصت و ششمین نشست وزاری بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی(RC66) و به منظور آشنایی هر چه بیشتر دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت با ظرفیت های نظام ارائه خدمات فوریت های پزشکی در کشور، دکتر ریچارد برنان (Dr. Richard Brennan)، مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی و دکتر کریستوفر هاملمان (Dr. Christoph Hamelmann)،   نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، در دیدار با دکتر پیرحسین کولیوند، از  سازمان اورژانس کشور بازدید کردند
 
در این دیدار، ضمن بازدید از مرکز دیسپچ اورژانس تهران و آشنایی با نحوه کار همکاران این حوزه، نشستی مشترک با حضور رییس، معاونین و جمعی از مدیران  اورژانس کشور برگزار و توانمندی ها و دستاوردهای عملیاتی سازمان اورژانس کشور مورد بررسی قرار گرفت.

تاکید بر لزوم همکاری های بین المللی در حوزه خدمات اورژانسی

در این جلسه، دکتر هاملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، ضمن اشاره به توانمندی های نظام سلامت کشور، حجم کمک های بین المللی را در زمان سیل در مقایسه با اقدامات و توانمندی های ملی بسیار اندک برشمرد و بر لزوم همکاری های بیشتر تاکید کرد.

توانمندی بالای کشور جمهوری اسلامی ایران در حوزه خدمات اورژانس و فوریت های پزشکی

در ادامه این دیدار، دکتر ریچارد برنان،  مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی، نیز ضمن اشاره به تفاوت های فراوان در ظرفیت کشورهای 22 گانه منطقه مدیترانه شرقی در حوزه خدمات اورژانس، به توانمندی بالای کشور جمهوری اسلامی ایران در حوزه خدمات اورژانس و فوریت های پزشکی اشاره و بر لزوم گسترش برنامه خدمات فوریتهای پزشکی، تیم های EMT، طب اورژانس، EOC  و MCMC، تاکید کرد.

مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی(EMRO)، خدمات ارائه شده در قالب مدیریت زلزله و سیل اخیر، مدیریت درمان سکته های قلبی (کد 247) و سکته های حاد مغری (کد 724) را  تحسین برانگیز و به عنوان تجربه موفق بین المللی برشمرد و بر لزوم استفاده از توانمندی های ایران برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات فوریت های پزشکی در منطقه مدیترانه شرقی تاکید کرد.

وی، پیشرفت های سازمان اورژانس کشور در زمینه تشکیل تیمهای EMT را چشمگیر برشمرد و بر آمادگی سازمان جهانی بهداشت برای ارائه مشاوره فنی اعتبارسنجی ملی و بین المللی تیم های مذکور و فراهم کردن فرصت به کارگیری بین المللی تیم های فوق، تاکید کرد.

آمادگی ایران برای گسترش همکاری های بین المللی در حوزه خدمات اورژانسی/ درخواست ایران برای خروج تحریم ها در حوزه خدمات اورژانس و فوریت های پزشکی

در این نشست، همچنین دکتر کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور، ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری های بین المللی، از مجامع بین المللی به ویژه سازمان جهانی بهداشت خواست که موضوع خدمات اورژانس و فوریت های پزشکی که با جان افراد و مرگ و زندگی مرتبط است را از لیست تحریم های یک جانبه خارج و فرصتی فراهم آورند تا بتوان با به کارگیری خدمات به روز، از جمله خرید آمبولانس، پشتیبانی آمبولانس ها و بالگرد دید در شب به گونه ای که شایسته این مردم است، به آنها خدمت رسانی کرد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196049
کلمات کلیدی