• 98/09/14 - 10:28
  • 46
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان شهید ستاری قرچک

وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید ستاری قرچک گفت: این بیمارستان به شیوه جدید مدیریتی و با برون سپاری به بانک پاسارگاد اداره می شود که در مجموع مشکلاتی وجود دارد که برخی از آنها مربوط به گذشته است که در حال ارزیابی این مشکلات هستیم.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی با بیان این مطلب، اظهار داشت: یکی از مشکلات بیمارستان شهید ستاری قرچک، عدم وجود سی تی اسکن است که بنا شد مجوز آن در اسرع وقت صادر شود.

وی افزود: رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همراه معاون درمان وزارت بهداشت بررسی های لازم برای تامین نیاز های نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی را انجام می دهند و طبق روال در جلسه ای که بعد از هر سفر استانی داریم، این مشکلات مطرح و حل می شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۱۰۰۰ پروژه و هر هفته ۵۰ پروژه بهداشتی و درمانی در کشور افتتاح می شود و امسال برای اولین بار ۸۱۰۰ تخت بیمارستانی در کشور با وجود محدودیت های مالی و تحریم های ظالمانه با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به بهره برداری می رسد.

دکتر نمکی اضافه کرد: در پاییز امسال شاهد پیک آنفلوآنزای فصلی در کشور بودیم. در سال ۹۴، شیوع ویروس سرکش و مهاجم H1N1 در کشور وجود داشت و تعدادی مرگ و میر و ابتلای سخت به عفونت تنفسی داشتیم و در سال های ۹۵، ۹۶ و سال گذشته، شاهد شیوع ویروس H3N2 در کشور بودیم که هجوم کمتری دارد.

وی تصریح کرد: امسال شیوع ویروس H1N1 در کل منطقه مدیترانه شرقی و کشورهای ایران و همسایه دو هفته زودتر رخ داد و علیرغم اینکه ویروس H1N1 امسال نسبت به سال ۹۴، تهاجم و کشندگی بیشتری دارد اما خوشبختانه میزان مرگ و میر در کشور نسبت به سال ۹۴، کمتر است و پیشگیری از این بیماری با آموزش مردم، رعایت بهداشت فردی، آداب صحیح تنفسی و شستشوی مکرر دست ها در طول روز و استفاده از ماسک محقق می شود.

وی با بیان اینکه داروی آنفلوانزا به مقدار کافی در مراکز درمانی دولتی و حتی خصوصی کشور توزیع شده است، افزود: بر اساس برآوردهای ما، پیک ویروس آنفلوآنزای فصلی از هفته آینده رو به نزول خواهد بود.

گفتنی است وزیر بهداشت از بخش های اورژانس، تحت نظر اطفال، بستری داخلی و سایر بخش های بیمارستان شهید ستاری قرچک، بازدید کرد و ضمن گفتگو با پرسنل این بیمارستان و عیادت از بیماران، در جریان مشکلات همراهان بیماران قرار گرفت./۲۰۶

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197575
کلمات کلیدی