• 98/08/22 - 22:38
  • 43
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید وزیر بهداشت از پروژه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه/ بهره برداری از بیمارستان تا پایان سال جاری

وزیر بهداشت از پروژه در حال ساخت بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه که با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در حال ساخت است، بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از این پروژه گفت: در زمان مسئولیتم در سازمان برنامه و بودجه با ساخت این بیمارستان آشنا شدم و بیمارستان زنان ارومیه یکی از بهترین بیمارستان های کشور و حتی منطقه است و با نظارت مستمر رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، امیدوارم این پروژه که می تواند الگویی برای کشور باشد، به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به کمک وزارت بهداشت برای تکمیل این بیمارستان، خاطرنشان کرد: قرار شد تا پایان سال، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه به بهره برداری برسد.

وزیر بهداشت افزود: بیستون را عشق کند و شهرتش فرهاد برد و چاشنی هر کار بزرگی در جهان، عشق است به عنوان نمونه در معماری سنتی که هنوز خط و رسم در آن نبود و معمار در ذهن خودش، طرح را رسم می کرد، ذره ای اختلاف و تفاوت در بناهای مختلف از جمله سردرب های یک ساختمان وجود نداشت چون معمار قدیم، برای پول کار نمی کرد بلکه برای دلش و به خاطر عشقی که داشت کار می کرد.

دکتر نمکی تاکید کرد: برنامه وزارت بهداشت این است که با تاکید بر مناطق محروم، تعداد تخت های بیمارستانی به حد میانگین کشوری نزدیک شود و بیشترین فکر و برنامه های ما، بر روی توسعه خدمات و زیرساخت های سلامت در مناطق کمتر برخوردار است. در گام دوم طرح تحول نظام سلامت، بر تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری تاکید داریم و از ساخت بیمارستان های کوچک پرهیز می کنیم و سعی داریم که ساختن بیمارستان های بزرگ مانند بیمارستان زنان ارومیه را در دستور کار خودمان قرار دهیم.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه در زمینی با مساحت 18 هزار متر مربع و زیربنای 31 هزار متر مربع در 8 طبقه در حال ساخت است که ظرفیت آن 303 تخت بیمارستانی است./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196984
کلمات کلیدی