• 98/09/12 - 10:30
  • 104
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت انجام شد؛

بررسی وضعیت حوزه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان

سفر دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کرمان با برگزاری نشست بررسی وضعیت برنامه ها، فعالیت ها، طرح ها ی حوزه بهداشتی دانشگاه پایان یافت.

به گزارش وبدا،  دکتر علیرضا رئیسی در این نشست گفت: در مجموع بازدیدی که از مراکز بهداشتی داشتیم عملکرد دانشگاه علوم پزشکی کرمان خوب بوده است اما نیاز به ارتقا و بهبود در مواردی چون ارائه خدمت و نیروی انسانی است.

 معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: با توجه به اینکه کرمان از جمله شهرهای صنعتی محسوب می شود نیاز است بحث بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

وی با بیان این نکته که دانشگاه علوم پزشکی کرمان جزو 10 دانشگاه اول کشور در زمینه رضایتمندی مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی است، گفت:  نیاز است که اشکالاتی که در این زمینه وجود دارد بررسی و رفع شود.

معاون بهداشت در ادامه با اشاره به بازدید از شهرستان بردسیر گفت:  طرح سراج در این شهرستان به خوبی و درستی اجرا شده است.

وی ضمن ابراز رضایت از فعالیت حوزه های بهداشت محیط و سلامت روان در شهرستان بردسیر ادامه داد: با توجه به اهمیت حوزه سلامت دهان و دندان، بردسیر را یکی از بهترین شهرستان هایی دیدم که فوق العاده در این زمینه کار کرده است.

به گفته وی از هزار دانش آموز پایه ششم در این شهرستان 82 درصد آنها از نظر سلامت دهان و دندان مورد بررسی قرار گرفته اند.
 در ادامه این نشست دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت که به منظور بررسی زیرساخت های بهداشتی به شهرستان زرند سفر کرده بود، گزارشی از روند برنامه ها و طرح های این شهرستان ارائه کرد.

دکتر افشین استوار مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت  نیز در این نشست در مورد وضعیت کرمان از نظر شیوع بیماری پرفشاری خون گفت: وضعیت کرمان در این رابطه در مقایسه با متوسط کشوری بهتر است.

 وی گفت: آگاهی کرمانی ها از بیماری فشار خون از متوسط کشوری بالاتر است و اهالی کرمان از نظر مراقبت در رابطه با این بیماری نیز نسبت به متوسط کشوری بهتر عمل کرده اند. همچنین وضعیت این استان در شیوع چاقی از متوسط کشوری بهتر است اما از نظر فعالیت فیزیکی از متوسط کشوری پایین تر هستند.

دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت نیز گزارشی از بازدید خود از شهرستان بردسیر را ارائه کرد.

همچنین دکتر حمید صمدزاده رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از فعالیت ها و برنامه های حوزه بهداشت در شهرستان راور سخن گفت.

مهندس محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط  و کار وزارت بهداشت نیز گزارش بازدید خود از برخی مرکز این استان  را ارائه کرد.

در پایان نیز دکتر فرخی معاون مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گزارشی از بازدید خود از وضعیت نیروی های بهداشتی و درصد پیشرفت پروژه های بهداشتی تحت پوشش دانشگاه ارائه کرد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197499
کلمات کلیدی