• 98/07/24 - 11:19
  • 22
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد:

برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه نقش پرستاران در پوشش همگانی سلامت در اجلاس 66 وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه نقش پرستاران در پوشش همگانی سلامت به عنوان یکی از رویدادهای مرتبط با شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در گفت‌وگو با وبدا با اشاره به اینکه این کارگاه آموزشی با حضور نمایندگان پرستاری از منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار شد، افزود: در این کارگاه آموزشی نقش پرستاران در پیشبرد همگانی سلامت تبیین شد؛ همچنین چالش‌ها و فرصت‌های پوشش همگانی سلامت در منطقه و ایران و تعریف برنامه‌ها و استراتژی‌ ها برای رسیدن به پوشش همگانی سلامت از موضوعاتی بود که در این کارگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


وی با بیان اینکه در جریان برگزاری همایش پوشش همگانی سلامت از دکتر مداح مادر پرستاری نوین ایران نیز تقدیر شد، اظهار کرد: در این همایش دکتر المنظری، مدیر دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت شخصا با دکتر مداح صحبت کرده و از ایشان تقدیر کردند و ایشان را به عنوان یک الگو برای پرستاران منطقه مدیترانه شرقی معرفی کردند.

وی همچنین اعلام کرد: یکی از ۶ سندی که در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی مورد بررسی قرار می ‌گیرد، سند "تقویت نقش گروه‌های پرستاری و مامایی در پوشش همگانی سلامت" است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت همچنین با بیان اینکه از ۹۰۰۰ استخدامی که در وزارت بهداشت انجام خواهد شد، حدود ۵ هزار مورد آن مربوط به پرستاران است، اضافه کرد: به دلیل اینکه مجوز استخدام‌ها برای مراکز تازه تاسیس گرفته شده‌اند، از گروه‌های دیگر مانند بهداشت و فوریت‌ها نیز در آن حضور دارند.

دکتر حضرتی عنوان کرد: همچنین، در تلاشیم تا مجوز استخدام ۹۰۰۰ نیروی دیگر را در سال آینده در وزارت بهداشت دریافت کنیم که قطعا از این تعداد نیز بخشی مربوط به پرستاران خواهد بود. استخدام این تعداد نیرو شاید کمبود نیروهای پرستاری را جبران نکند، اما قطعا کمک بزرگی به این حوزه خواهد بود./402

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اجلاس وزرای بهداشت ,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 196153
کلمات کلیدی