• 98/09/25 - 09:51
  • 22
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی انجام شد؛

برگزاری کارگاه مشورتی تعیین نقش دستگاه‌ها در اجرای سند ملی سلامت زنان


کارگاه مشورتی تعیین نقش دستگاه‌ها در اجرای سند ملی سلامت زنان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با محوریت دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر علی دل‌پیشه، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در افتتاحیه این کارگاه ضمن تشکر از فرهنگستان علوم پزشکی در زمینه تدوین سند ملی سلامت زنان گفت: امیدوارم این کارگاه به تدوین هر چه مطلوب‌تر، شایسته و همه‌جانبه سند بینجامد.

وی با نام بردن از اسناد مختلف مورد استفاده در زمینه سلامت زنان، افزود: در قانون اساسی به عنوان مهم‌ترین سند بالادستی، در اصل ۲۱، حقوق زنان به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

 رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی ادامه داد: زنان و نقش‌های متفاوت و سلامت آنها همواره مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و بر آن تاکید داشته‌اند و در اسناد مختلف به ویژه سیاست‌های کلی سلامت به آن پرداخته‌اند.

دکتر دل‌پیشه با تاکید مجدد بر اسناد بالادستی گفت: اسناد بالادستی متفاوتی برای تدوین سند و برگزاری این دوره مدنظر بوده است تا تناقضی با دیگر موارد و اسناد پیش نیاید.

وی گفت: در این سند، ابعاد جسمی، روانی و معنوی مورد توجه بوده و ارتقای جایگاه و سلامت زنان به صورت جامع مدنظر قرار گرفته است تا به وضعیت مطلوب در این زمینه دست پیدا کنیم.

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با تاکید بر جنبه‌های اجرایی سند افزود: این جنبه بسیار مورد توجه بوده است و برای کتاب‌خانه‌ها تدوین نمی‌شود. این سند پس از تدوین نهایی و طی مراحل لازم، در شورای عالی سلامت با حضور ریاست محترم جمهور و وزرای عضو، مصوب و اجرایی خواهد شد و ما باید برای آن زمان هم آماده باشیم و در واقع اجرای آن مورد پایش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.
وی در پایان از حضور شرکت‌کنندگان در کارگاه با وجود مشکلات آلودگی هوا و مسایل مترتب بر آن، قدردانی کرد.
بنابر این گزارش، کارگاه مشورتی تعیین نقش دستگاه‌ها در اجرای سند ملی سلامت زنان با سخنان نماینده و عضو فرهنگستان علوم پزشکی و هم‌چنین رییس گروه سیاست‌گذاری بخش سلامت دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به صورت عملی آغاز  و ادامه یافت.
 
گفتنی است کارگاه مشورتی تعیین نقش دستگاه‌ها در اجرای سند ملی سلامت زنان با محوریت دبیرخانه شورای عالی سلامت وامنیت غذایی، روز گذشته با حضور نمایندگان بخش‌های گوناگون وزارت بهداشت، دستگاه‌های اجرایی و مراکز تحقیقاتی مرتبط با اجرای سند ملی سلامت زنان برگزار شد./230/205

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 197957
کلمات کلیدی