• 98/12/08 - 19:50
  • 315
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

تایید مصوبات چهارمین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا توسط رییس جمهور

٩ مصوبه چهارمین جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کووید ١٩ که شب گذشته با حضور اعضای این ستاد برگزار شد، مورد تایید دکتر روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و برای اجرا، ابلاغ شد.

٩ مصوبه چهارمین جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کووید ١٩ که شب گذشته با حضور اعضای این ستاد برگزار شد، مورد تایید دکتر روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و برای اجرا، ابلاغ شد. 

به گزارش وبدا، این مصوبات شامل موارد زیر است:

1- کمیته های اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی جامعه، بهداشت و درمان، اجتماعی، امنیتی و اماکن عمومی، تدارکات و پشتیبانی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، آموزش و پرورش و آموزش عمومی، راه و حمل و نقل عمومی، گردشگری و فضاهای ورزشی با مدیریت وزرای محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت و درمان، کشور، صمت، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل و با مشارکت دیگر دستگاه های ذیربط موارد بررسی و به ستاد اعلام گردد. شرح وظایف و حیطه فعالیت کمیته ها متعاقبا ارسال گردد.

2- ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا با ریاست استانداران و دبیری روسای دانشگاه های علوم پزشکی تشکیل گردد.

3- کلیه مدارس در استان ها و شهرستان هایی که موارد مثبت آلوده به ویروس کرونا COVID 19 گزارش شده و به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده، از روز شنبه10/12/1398 به مدت 3 روز تعطیل اعلام گردد و وزارت آموزش و پرورش به کمک سازمان صدا و سیما و شبکه مجازی آموزش از راه دور را جهت جلوگیری از وقفه آموزشی را راه اندازی و پیگیری نماید.

4- به دلیل امکان نقل و انتقال آلودگی توسط دانشجویانی که در هفته های گذشته به مناطق مختلف سفر کرده اند و کاهش ریسک بیماری، مقرر شد، از شنبه 10/12/1398 به مدت یک هفته کلیه کلاس های دانشگاه های دولتی و غیردولتی به مدت یک هفته تعطیل و ضمن استمرار سایر فعالیت های دانشگاه ها و حضور اساتید و کارمندان و باز بودن دانشگاه کلیه موارد آموزشی از طریق آموزش از راه دور استمرار یابد.

5- برگزاری نماز جمعه در شهرهایی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می گردد، در جمعه این هفته موقتا متوقف و در دیگر نقاط کشور با رعایت دستورالعمل مراقبتی و حفاظتی ابلاغی برگزار گردد. 

6- به مدت یک هفته به دلیل کاهش ریسک آلودگی، حرم مطهر امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت شاهچراغ(ع)، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امامزاده صالح(ع) غیر قابل دسترسی و زیارت و ادای سلام و احترام با عبور از صحن متبرکه این بزرگواران با زدن ماسک و شست و شوی دست قبل از ورود و با هدایت خدام بدون توقف امکان پذیر  باشد. در زیارتگاه های دیگر استان ها که به تشخیص رییس دانشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی دارای شرایط خاص می باشد طبق روال فوق عمل می شود. در دیگر نقاط کشور نیز سازمان حج و زیارت کلیه دستورالعمل های بهداشتی و آموزشی جهت ورود زائرین محترم را اعمال نماید. 

7- در مسیرهای ورودی شهرهای پذیرای گردشگر و خروجی مناطق آلوده ایستگاه های قرنطینه و بازرسی، مستقر و کلیه موارد مشکوک تا 14 روز در قرنطینه نگهداری شوند و قرنطینه خانگی افراد مرتبط با موارد آلوده کماکان تا حصول اطمینان کادر بهداشتی از سلامت آنان ادامه یابد. 

8- تعطیلی کلیه مراکز تجمع فرهنگی از قبیل سینماها، کنسرت ها و برگزاری مسابقات ورزشی بدون تماشاگر تا تاریخ 1398/12/26 تمدید گردد.

9- کلیه مکشوفات تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی از قبیل ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده کلا در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد تا به نحو مقتضی توزیع گردد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 199994
کلمات کلیدی