• 97/08/22 - 11:44
  • 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران در بیانیه ای محکوم کرد؛

تحریم های ظالمانه امریکا درخصوص ادامه فعالیت 180 مرکز پزشکی هسته ای کشور

انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران در بیانیه ای قرار گرفتن شرکت پارس ایزوتوپ به عنوان تنها تامین کننده داروهای رادیو اکتیو مورد مصرف مراکز پزشکی هسته ای کشور را در لیست تحریم های اخیر وزارت خزانه داری امریکا محکوم کرد.

به گزارش وبدا، براساس بیانیه انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران، تنها شرکت تامین کننده داروهای رادیواکتیو در لیست تحریم های امریکا قرار گرفت که این تحریم، ادامه فعالیت 180 مرکز پزشکی هسته ای کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: این اقدام غیر انسانی منجر به توقف فعالیت های تشخیصی و درمانی وابسته به داروهای رادیواکتیو خواهد شد که شامل بیش از 180 مرکز پزشکی هسته ای کشور است و سالیانه به بیش از یک میلیون بیمار خدمات سلامت ارائه می دهند، درحالی که در سرفصل بیانیه تحریم ها بر مستثنی بودن اقلام دارویی و کشاورزی تاکید شده است. بی شک تحریم داروهای رادیواکتیو آسیب جبران ناپذیری به سلامت بیماران وارد می کند که با اصول انسانی و حقوق بشر در تناقض آشکار است.

انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران در این بیانیه، ضمن محکوم کردن این عمل غیر انسانی از مجامع بین المللی و نهادهای مدعی حقوق بشر خواسته است نسبت به رفع تحریم داروهای رادیو اکیتو اقدام جدی کنند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 183484
کلمات کلیدی