• 98/08/30 - 14:00
  • 22
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تحویل چهارمین محموله پانسمان بیماران پروانه‌ای به خانه «ای بی»

 

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از تحویل چهارمین محموله پانسمان بیماران پروانه‌ای به خانه «ای بی» خبر داد

به گزارش وبدا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهندس سید حسین صفوی با اشاره به موضوع تحریم پانسمان های میپلکس برای بیماران پروانه ای یا «ای بی» و تحویل محموله جدید پانسمان به خانه ای بی اظهار داشت: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران محموله جدید پانمسان میپلکس مورد نیاز بیماران ای بی را در اختیار خانه ای بی قرار داد.

وی ادامه داد: آخرین بخش از پانسمان بیماران ای‌بی در مرداد ماه تحویل خانه ای‌بی شده بود و اکنون چهارمین محموله پانسمان بیماران پروانه ای در اختیار بیماران ای‌بی قرار گرفت.

صفوی با بیان اینکه شرکت سوئدی تامین کننده پانسمان ای بی ایران را در لیست تحریم ها قرار داده است، گفت: نماینده این شرکت پس از تشدید تحریم ها از ایران خارج شد و اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو به دنبال چالش تامین پانسمان برنامه ریزی های لازم را انجام داد و از سال گذشته تاکنون پانسمان مورد نیاز بیماران پروانه ای را به کمک شرکت های فوریتی و با دور زدن تحریم‌ها تامین می کنیم.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره مشکل بیماران پروانه ای در پانسمان از طرف خانه ای اظهار کرد: مدیرعامل خانه ای موضوعاتی را درباره کمبود پانسمان و مشکلات بیماران پروانه ای مطرح کرده بودند که به دنبال این مساله جلسه مشترکی با رییس خانه ای بی برگزار کردیم تا بتوانیم بیش از پیش به بیماران پروانه ای کمک کنیم.

تحویل پانسمان بیماران پروانه ای درب منازل بیماران

دکتر نمکی در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان، مبنی بر ایجاد مشکلاتی در زمینه تهیه بعضی داروهای بیماری‌های خاص از جمله پانسمان بیماران پروانه‌ای گفت: متاسفانه آمریکایی‌ها نه‌ تنها در زمینه بیماران پروانه‌ای بلکه در مورد تمامی بیماران علیه ما در کل دنیا اقداماتی را انجام می‌دهند. نقل و انتقال پول و انتقال دارو را برای ما ممنوع کرده‌اند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه داروها را برای بیماران تامین می‌کنیم، افزود: ما برای تامین داروهای بیماران خاص تاکنون از مسیرهای غیررسمی نگذاشته ایم که کمبودی ایجاد شود و برای بیماران پروانه ای هم با اینکه دو شرکت مورد نظر پک‌های مورد احتیاج ما را ندادند، ولی ما توانسته ایم از مسیرهای غیررسمی آن را تهیه کنیم. از این به بعد ان‌شالله با ایجاد یک سامانه این پک‌ها را در محل زندگی این بیماران تحویل خواهیم داد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 197174
کلمات کلیدی